logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2016 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního rozhlasu (30.05.2016) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (15.06.2015) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního rozhlasu

AED Automatizovaný externí defibrilátor - důležitá Informace: JSDH Veverská Bítýška informuje:

v měsíci květnu roku 2016 byl formou daru od společnosti Hartmann – Rico a.s. předán městysu Veverská Bítýška Automatizovaný externí defibrilátor (AED). Tento byl starostou p. Mifkem ihned předán Jednotce sboru dobrovolných hasičů Veverská Bítýška k užívání. V souvislosti s převzetím AED proběhlo školení členů jednotky, které provedli profesionální školitelé z řad Záchranné zdravotnické služby Jihomoravského kraje. Dále byla JSDH Vev. Bítýška začleněna do systému AED na jižní Moravě. Vzhledem k dojezdovým časům sanitek ZZS Jmk a pro občany zvýšení procenta úspěšné resuscitace při náhlé zástavě srdce byly JSDH Vev. Bítýška přiděleny k zásahu AED obce Veverská Bítýška, Chudčice, Lažánky, Maršov a Hvozdec. Může se tedy reálně stát, že pokud budete volat lékaře při náhlé zástavě srdce, na místo jako první přijedou právě hasiči z JSDH Veverská Bítýška. Hasiči jsou kvalitně proškoleni v rámci poskytnutí první pomoci a jedou pouze za účelem pomáhat. Pokud hasiči přijedou na místo, pro zlepšení identifikace přijedou vždy zásahovým vozem JSDH Vev. Bítýška a budou ustrojeni do stejnokroje. Není tedy důvod jakkoliv zpochybňovat jejich příjezd. V případě nedůvěry je možné vše ověřit na lince záchranné služby 155 nebo lince hasičů 150.

Bc. Tomáš Vejrosta, starosta SDH Veverská Bítýška


Nabídka studiaNabídka studia: 

- více informací k nástavbovému studiu-PODNIKÁNÍ najdete zde.

- více informací ke zkrácenému studiu oboru OŠETŘOVATEL-KA najdete zde. 

(Vyvěšeno 20.5.2016) 


SbírkaMateriální sbírka na pomoc uprchlíkům v Řecku: se koná ve dnech 23.-31.května od 8,00 - 15,00 hod. Oblastní charitě Tišnov, Tyršova 391. Podrobněji na letáčku zde.   


 

Finanční úřadInformace FÚ - DAŃ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ (28.4.-30.5.2016) 

- Informace k zasílání složenek pro platby daně z nemovitýchvěcí...zde.

- informace ke zpřístupnění hromadného předpisného seznamu na daň z nemovitýchvěcí v roce 2016....zde.  


Finanční správaUpozornění na nutnost navýšení inkasního limitu SIPO - do 31. května

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj upozorňuje všechny poplatníky využívající platbu daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO, aby si zkontrolovali a případně zvýšili inkasní limit pro platby SIPO tak, aby pokryl celou předpokládanou výši daně. V případě nedostačujícího limitu nebude platba SIPO bankou provedena a může tak dojít ke vzniku nedoplatku na dani.

Poplatníkům, kteří hradí daň prostřednictvím SIPO, nebude příslušným FÚ zaslána poštovní poukázka pro placení daně, informaci o výši hrazené daně obdrží od České pošty v rámci podrobného přehledu jednotlivých předpisů plateb. Nebude-li do 31. května uhrazena splatná daň prostřednictvím SIPO, bude poplatníkovi Českou poštou zaslána upomínka neuhrazených předpisů SIPO.

Finanční úřad pro JMK, nám. Svobody 4, 602 00 Brno, e-mail:david.stancik@fs.mfcr.cz 


D-masoVe středu 1. června ve 12,00 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice prodávat u prodejny potravin čerstvé kuřecí, vepřové, hovězí maso, tradiční uzeniny.  

- kuřecí skelety...15,-  hovězí zadní....189,- vepřová kýta ...109,-   - uzené nožky ...20,- Kč 


  Řecká sobotaV sobotu 4. června od 9,00 - 22,00 hod bude na hradě Veveří 6. ročník ŘECKÁ SOBOTA. Podrobněji zde na letáčku a podrobněji k programu zde. 


Restaurace OratorOd dubna do soboty 4. června bude probíhat v Kafé restaurant Orator  vernisáž výstavy malířky Michaely Viktorínové (Baranové) s názvem Hladiny a horizonty. Vernisáž představí sérii maleb poetických krajin. Zobrazuje klidné vodní hladiny a malířsky prozkoumává horizonty svých oblíbených krajin. Kromě malby se zaměřuje také na kresbu a knižní ilustraci. Malířky studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a v Brně na Katedře výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě MU. Více na:  www.orator.cz


Nabídka práceNabídka práce: PENZION  ČERVENÝ  MLÝN V TIŠNOVĚ přijme  zkušeného  kuchaře na  HPP i brigádu, dále mladé studenty na brigádu na letní zahrádku. Bližší informace na tel.: 603 812 787, MFC - PENZION s.r.o., Červený mlýn 170,666 01 Tišnov,www.cervenymlyntisnov.cz,cervenymlyn@morfico.cz (inzerát ze dne 27.4.2016)


Nabídka práceNabídka práce: ?Společnost Hartmann-Rico a. s. přijme dělníky/dělnice a brigádníky do výroby. Náplní práce je kompletace operačních setů, skládání operačních roušek, práce ve skladu.

Nabízí příspěvek na dopravu, stravu, ubytování, penzijní připojištění, životní pojištění, příspěvek na relax a 5 týdnů dovolené. Nástup možný ihned.

Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle : 724 671 204  nebo přímo na personálním oddělení.?(Vyvěšeno: 9.5.2016)


Informace - cestovní doklady pro děti:zaslané Ministerstvem vnitra České republiky najdete zde. 


Vodné a stočné 2015Vyúčtování vodného a stočného za rok 2015 najdete zde..  


VZSBrnoNabídka práce:  Vodní záchranná služba Brno-město nabízí práci na pozici PLAVČÍKA. K výkonu služby zájemce vyškolí. Práce je vhodná jak pro studenty, tak i pro další věkové kategorie. Zájemci o práci plavčíka se mohou  ihned hlásit na tel. čísle 722 588 925. Mgr. Lenka Sedláčková, Ph.D.Asistentka, Sekretariát představenstva Vodní záchranná služba Brno-město, Pisárecká 11, 603 00 Brno (inzerát ze dne 21.4.2016)   


Kuřice až do domuOd března do 21. listopadu Farmička ORLÍK - Jan Zlatohlávek nabízí KUŘICE AŽ DO KURNÍKU pro chovatele přimo v obci, více na letáčku zde.   


   Dotace-mladý zemědělec 2016Vyhlášení dotačního programu: ZAHÁJENÍ ČINNOSTI MLADÝCH ZEMĚDĚLCŮ: aktuální informace k dotačnímu titulu najdete zde INFo.,  zde přiloha.

  BIO popleniceSvoz BIO odpadu zajišťují technické služby Velká Bíteš a bude probíhat každé pondělí od dubna do konce listopadu. 


    Ostatní dlouhodobé informace


 svoz PDO 2016ODPADOVÉ  HOSPODÁŘSTVÍ PRO ROK 2016

NÁVOD JAK TŘÍDIT...najdete zde. 

Technické služby Velká Bíteš s.r.o. zajišťují:

- PDO - svoz domovního odpadu ukládaného do popelnic: každý sudý čtvrtek

- tříděný odpad ukládaný do barevných kontejnerů ve sběrných hnízdech je svážen :

plasty: každý lichý čtvrtek,sklo: 1.týden v měsíci,papír: každý lichý pátek 

- BIO popelnice: každé pondělí od dubna do konce listopadu (určeny pro bioodpad z domácností a bioodpadu ze zahrady - podrobněji zde.)

E-box je umístěn v průjezdu OÚ, je určen pro sběr drobných elektrozařízení, sběr akumulátorů a baterií. Je vyvážen dle potřeby (zajišťuje firma ASEKOL Brno).

Ekolamp - box je umístěný v průjezdu OÚ, je určen pro sběr použitých nerozbitých úsporných kompaktních zářivek, výbojek, LED světelných zdrojů a lineárních zářivek do 40cm. Větší lineární a úsporné zářivky do 60 cm se odkládají na OÚ do sběrné kartonové ekolamp krabice. Je vyvážen dle potřeby (zajišťuje firma Ekolamp Olomouc). Obyčejné světelné zdroje patří do PDO.


ČESKÁ POŠTA PARTNERČESKÁ POŠTA - Partner Lažánky
oznamuje, že na poště v Lažánkách je možné od března 2016 dobíjení kreditů do mobilů: O2 , T-MOBILE,  VODAFONE  

 poradnaInformace pro osoby se ZTP a SENIORY:
NABÍDKA BEZPLATNÉHO PRÁVNÍHO PORADENSTVÍ více informací zde.  


Obec LažánkyObecní INFO leták únor 2016 najdete zde. 


 Ztráty a nálezy Ve čtvrtek 17. listopadu byla u hřbitova nalezena pánská peněženka. K vyzvednutí je na přepážce OÚ Lažánky.  


  Obec LažánkyVážení spoluobčané,

řada nemovitostí v naší obci je již připojena na kanalizaci. Dovolujeme si apelovat na majitele nemovitostí, které ještě připojeny nejsou, aby tak učinili v co nejkratší době. Připomínáme, že je to nutné z důvodu dosažení parametrů, které byly podmínkou poskytnutí dotace.

 

POZOR ZMĚNA KONTROLY DOMOVNÍCH PŘÍPOJEK

Kontrolu přípojek si obec bude zajišťovat sama.

Kontroly kanalizačních přípojek (nebo jejich částí) před zásypem nyní bude provádět obec Lažánky. Termín uvažované kontroly je nutné vždy předem dohodnout.

S případnými dotazy nebo žádostí o kontrolu se můžete obrátit na Ing.Katolického  -  606 690 327     nebo p.Miroslava Přikryla  - 603 156 523 

Připojování nemovitostí na kanalizaciFirmy na které se občané mohou obrátit při budováni domovních přípojek a domlouvat se na výkopových pracích, případně na zapojení přípojky: 

Martin Plachký       Mobil   731 474 744 Dolní Loučky

Pavel Vyškovský     Mobil   732 306 114 Lažánky 

Marek Bešter           Mobil   604511622 Veverská  Bítýška 

Miroslav Šibor        Mobil   728 074 771 Maršov 

Instalatér -bez výkopových prací p. Slanina       Mobil   728 214 130 Chudčice 

Se všemi firmami obec telefonicky jednala a jsou seznámeny s tím, že se na ně naši občané budou obracet.

  Ztráty a nálezy V pátek 13. listopadu byly na návsi u autobusové zastávky nalezeny pánské sportovní hodinky. K vyzvednutí jsou na přepážce OÚ Lažánky.


zubní ordinace  Od listopadu je opět otevřena zubní ordinace MUDr. Karla Gottvalda ve Veverské Bítýšce. Ordinuje se denně:

Po....... 8 - 16 hod.

Út.........8 - 16 hod. 

St.........8 - 18 hod.

Čt.........8 - 15 hod.

Pá........8 - 14 hod. 

(Poslední pacient 1/2 hod. před koncem ordinační doby.) Tel. 549 420 412


Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky