logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad

Obecní úřad Lažánky
Lažánky 14
664 71 Veverská Bítýška 
Úřední hodiny
Pondělí 8.00 – 12.00
Středa 8.00 – 12.00 a 16.30 – 18.00
Telefon:
+420 549 420 018
+ 420 606 690 327 
Úřední deska Obec Lažánky...zde.
ID schránka:
ibk4uf 
Kontaktní e-mail
obec zavinac lazanky tecka cz
podatelna zavinac lazanky tecka cz
Starosta obce:
ing. Lubomír Katolický
e-mail:  starosta zavinac lazanky tecka cz
Bankovní spojení
KB Brno-venkov
č.ú. 8520641/0100
Identifikační číslo (IČO)
00 281 972
Pověřenec GDPR :
DSO Tišnovsko 
Radniční 14, 666 01 Tišnov
e-mail : gdprzavinacdsotisnovskoteckacz
Kontaktní osoba :
Ing. David Lacina, tel. 605 851 345   
Fotogalerie OÚ zde

OÚ Lažánky

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2023 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (25.09.2023) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2017 / 2.pololetí

Zpravodaj za rok 2017: slovo starosty a co vše se v naší obci událo, najdete zde. 

Vánoční setkání s J. Helánem pořádala 26.prosince pro naše občany Obec Lažánky na dětském hřišti. K příjemnému vánočnímu setkání u svařáku, horkého moštu nám zpíval pan Jiří Helán. Malá fotogalerie zde. 

Kultura V Orator - malé a stručné ohlédnutí za kulturními akcemi během roku 2017 u nás v Lažánkách v restaurace Cafe Orator najdete zde. 

Vánoční posezení pořádal 14.prosince pro své členy v restauraci U Oratorů místní svaz seniorů. V kratičkém programu vystoupili žáci naší ZŠ a nechyběla ani vánoční tombola. Více ve fotogalerii zde. 

Putování za čerty a Mikulášem pořádala 3.prosince TJ Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Do zasněžené krajiny krásně zapadala  nebeská brána s anděly a na druhé straně čertovská chýše s pořádnými čerty. Na koňském povozu přijel Mikuláš s bohatou nadílkou pro všechny zúčastněné děti. Více fotogalerie zde. 

Slavnostní rozsvěcování vánočního stromu na návsi se konalo 2.prosince a s vánočním programem vystoupili žáci naší ZŠ z Lažánek a ZUŠ z Veverské Bítýšky. Nechybělo malé občerstvení a pěkná předvánoční nálada prvního adventu. Více ve fotogalerii zde.

Lampionový průvod ke dni sv.Martina pořádala 10.listopadu ZŠ Lažánky. Pragram zahájili žáci na dětském hřišti a posléze byl zakončen na návsi u kašny. Na děti zde čekal sv.Martin a teplý čaj s perníčky. Více ve fotogalerii zde. 

Výlov kaprů v retenční nádrži Slunná pořádaly v sobotu 4.listopadu LMB. Nádrž Slunná se nachází v Lažánecko - Heroltickém žlebu za Zeleným mostem. Na výlov se přijelo a přišlo podívat spousta lidí i z celého okolí a slunné počasí celé akci jen dopřávalo krásnou podzimní atmosféru. Možno zde bylo ochutnat rybí polévku, grilovaného a smaženého kapra, grilovanou klobásu a na zahřátí nechyběly teplé nápoje. Z výlovu si bylo možné na místě zakoupit i přímo vyloveného "lesního" kapra. Více ve fotogalerii zde. 

Bramboriádu – drakiádu pořádala 1.října TJ Lažánky odd. SPV u myslivecké chaty na Horce. V občerstvení nechyběly bramboráky, dýňová polévka a ani klasické pečené brambory v ohni. Více ve fotogalerii zde. 

Zájezd do Buchlovic a skanzenu v Modré pořádal 27.září místní svaz seniorů.Více ve fotogalerii zde. 

Zájezd do Náměště a do Dalešic pořádal 23.září místní sbor dobrovolných hasičů z Lažánek,  navštívili tyto místa: Památník Bible kralické, zámek Náměšť nad Oslavou, řeznické muzeum v Náměšti, Výběrové řeznické speciality Třebíč - občerstvení, Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví Dalešice, okružní plavbu lodí Horácko po Dalešické přehradě a ranč U bizona v Kutinách u Říkonína, kde zájezd zakončili společnou večeří. Více ve fotogalerii zde.

Posezení s Cimbálem pořádala 9.září Myslivecká společnost a Obec Lažánky u myslivecké chaty na Horce. K poslechu, zpěvu i tanci vyhrávala cimbálová muzika Kyničan z Moravských Kninic.  

Rozloučení s létem pořádal v neděli 27.srpna místní svaz seniorů pro své členy. Akce se stala jednou z pravidelných letních tradičních posezení u myslivecké chaty na Horce, která je spojena se soutěží v hodu kuchyňským válečkem na panáka. Více ve Fotogalerii zde. 

Zájezd na Dukovany, Mohelskou hadcovu step, rozhlednu Babylon a cesta lodí po Dalešické přehradě pořádal místní svaz seniorů 15. srpna. Více Fotogalerie zde.  

Letní noc pořádala TJ Lažánky  28.července na fotbalovém hřišti v Chrástkách se skupinou AKCENT. Malá fotogalerie zde. 

Dětský tábor ve Skrýjích se konal 1.-7. července. Již čtvrtým rokem se zúčastnily děti z TJ Lažánky v prvním červencovém týdnu tábora ve Skryjích, který se nesl v duchu lovení bobříků. Malá fotogalerie zde. 

 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky