logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2018 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (14.12.2018) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

pošta Nabídka práce: Pošta Veverská Bítýška přijme pracovníka přepážky na zkrácený úvazek 6,5 hod. denně. Středoškolské vzdělání není podmínkou. Požaduje se hbitost a šikovnost. V případě zájmu osobní domluva s  vedoucí pošty ve Veverské Bítýšce.


prodej vánočních stromků..do 21. prosince: Prodej vánočních stromků od LMB:

.....seznam míst   najde zde.

.....ceník stromků zde. 


Nabídka práceNabídka práce: KOVO, výrobní družstvo Veverská Bítýška přijme:

- zaměstnance na montáž a balení školního nábytku, reklamních stojanů apod. Práce nenáročná, vhodná pro ženy, studenty či pracující důchodce.

- svářeče, zámečníky a stolaře, možno i na zaučení - práce na jednosměnný ranní provoz - plný i zkrácený pracovní poměr, i brigádně na dohodu.

Pracoviště Veverská Bítýška, Na Bílém potoce 294, kontakt na tel. čísle 604 294 234 nebo osobně od 6 do 15 hod. 


sportovní plesOd pátku 14. prosince  jsou v prodeji vstupenky  na SPORTOVNÍ PLES ( 11. ledna 2019) u paní P. Urbánkové na poště v Lažánkách. 


 

|Betlémy-Předklášteří 2018Do neděle 16. prosince denně od 9,00-17,00 hod.  je pořádán v Předklášteří v prostorách OÚ 10.ročník předvánoční výstavy POJĎME SPOLU ZA BETLÉMY. Výstava bude  zakončena v neděli 16.12. v 15,00 hod. vánočním  repertoárem koncertní pěvkyně Věra Bakalová a Marie Sedláčková za klavírního doprovodu profesora Františka Kratochvíla  a koledami. Podrobněji na plakátu zde. 

OratorV neděli 16.prosince od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na adventní koncert komorního orchestru Arthura Nickische...podrobněji na plakátu zde.


myslivecký plesOd pondělí 17. prosince jsou v prodeji vstupenky na  MYSLIVECKÝ PLES (1. února 2019) u pana Vl. Synka lLžánky 182.


 maso BlažoviceVe středu 19.prosince  ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc prosinec nabízí: Hovězí zadní ...209,-Kč/kg, vepřová kýta ....110,-Kč/kg, kuřecí čtvrtky.....49,-Kč, škvarky....139,-Kč/kg

Další prodej se uskuteční až 9. ledna 2019

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


PohořeliceV pátek 21.prosince od 8 - 8,15 hod. bude pan Veselý z Pohořelic (tel. 519 424 665)  na návsi u kašny prodávat živé ryby a víno (Na požádání ryby zdarma zabije a vykuchá):

-          kapr I.třída ………………90,- Kč/kg

-          kapr výběr……………….100,- Kč/kg

-          amur……………………..100,-Kč/kg

-          víno sudové bílé a červené …50,-Kč/l  


OratorV neděli 23.prosince od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na pohádku O Vlku a kůzlátkách s vánočním koncem v podání Bandy z Braníškova - pohádka plná písniček a legrace....podrobněji na plakátu zde. 


Vánoční turnajVe středu 26.prosince  zve Oddíl stolního tenisu na VÁNOČNÍ TURNAJ 

od 9,30 hod. turnaj žáků...podrobnosti zde.

od 14,30 hod. turnaj žen a mužů...podrobnosti zde. 


Štěpánské koledováníVe středu 26.prosince v 16,00 hod.  zve Obec Lažánky všechny občany již na tradiční vánoční setkání. A to tentokrát na "ŠTĚPÁNSKÉ KOLEDOVÁNÍ"  s Petrou Punčochářovou na dětské hřiště.   Teplé občerstvení zajištěno.


OratorV neděli 30.prosince od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na Předsilvestrovské zpívání s Jirkou Helánem....podrobněji na plakátu zde.  


Tříkrálová sbírka 2019 Tříkrálovou sbírku bude v naší obci zajišťovat Obec Lažánky. Celý výtěžek ze sbírky bude odevzdán na Oblastní charitu Tišnov. Sbírka se u nás bude konat:

V sobotu 5. ledna (čas bude upřesněn)  v osadě Holasice 

V neděli 6. ledna od 10,00 hod.  po obci v Lažánkách

Prosíme děti, kteří by měli zájem zosobnit koledníky krále, aby se přihlásili na přepážce OÚ u paní Petrášové.Děkujeme.


 maso BlažoviceVe středu 9.ledna  ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc leden nabízí: bude upřesněno

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464 


sportovní plesV pátek 11. ledna od 20,00 hod.  pořádá TJ Lažánky v místní tělocvičně SPORTOVNÍ PLES,  k poslechu a tanci hraje Nota Bene z Černé Hory. 


myslivecký plesV pátek 1. února od 20,00 hod.  pořádá v místní tělocvičně Myslivecká společnost Lažánky MYSLIVECKÝ PLES,  k poslechu a tanci hraje Nota Bene z Černé Hory. Prodej vhasičský plesV sobotu 16. února od 20,00 hod.  pořádá v místní tělocvičně Sbor dobrovolných hasičů Lažánky HASIČSKÝ PLES, k tanci a poslechu hraje hudba p. Kučery.


Domov sv.AlžbětyNabídka zaměstnání: Domov sv. Alžběty Žernůvka 

- vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitelky/ředitele...zde.

- hledá finanční a mzdovou účetní...zde.

-přijme na hl.prac.poměr pracovnici/pracovníka přímé obslužné práce...zde.


tuky a oleje Upozornění: za budovou ZŠ a v osadě Holasice jsou umístěné sběrné černé plastové popelnice o objemu 240 l určené pro sběr použitého kuchyňského oleje a tuků.  Do těchto popelnic se odkládá pouze použitý kuchyňský olej a tuk, který po vychladnutí  se naleje trychtířem přes sítko do běžné PET lahve a řádně uzavře. Nepatří sem žádné technické oleje, maziva a kapaliny! Svoz zajišťuje dle potřeby firma Fritex.s.r.o. Vladislav. 


Cvičební rozvrhCvičební rozvrh v místní tělocvičně  ...najdete zde. 


Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt ?Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II?). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.   


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde. 


 

DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


Nabídka práceNabídka práce: Společnost ČSAD Hodonín a.s. ohlašuje volná pracovní místa na pozici skladník, řidič. Nabízí náborový příspěvek v hodnotě 20.000,- Kč, dále jistotu slušného měsíčního výdělku a spoustu zaměstnaneckých benefitů. Požaduje především schopnost vykonávat fyzickou práci. Místo výkonu práce: Šlapanice u Brna. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: kariera@csad.com nebo volejte na 602 405 660. (srpen/2018) Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky