logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2018 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (17.10.2018) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Výkup jablekVÝKUP PADANÝCH JABLEK:  v Čebíně v areálu zemědělského družstva: kontaktní osoba: p. Koláčný, tel: 774 923 067. Výkupní doba:  Út, St, So, Ne:  16,00 - 18,00 hod.


ordinaceVe dnech 18. - 19. října nebude MUDr. Štětková ordinovat z důvodu dovolené. Pouze 18.10. akutní případy ošetří MUDr. Vildomcová.


ordinaceV pátek 19. října nebude MUDr. Vildomcová ordinovat z důvodu školení lékařů. 


sběr papíruVe dnech 19. - 20. října pořádá ZŠ Lažánky SBĚR PAPÍRU. Papír odkládejte pevně svázaný v krabicích nebo pytlích do kotelny školy:

v pátek od 7,00 - 19,00hod.  

v sobotu od 7,00 - 12,00hod.  


Velkoobjemový odpadV sobotu 20. října od 7,00 - 12,00hod.  se bude konat v naší obci SBĚR VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU a NEBEZPEČNÉHO ODPADU s jedním sběrným místem u kašny. Sběr neodkládejte na zem v okolí kašny, ale vyčkejte v pořadí, popřípadě na další přistavení nového kontejneru.Eternit se vybírat nebude !. Plynulost nakládání sběru budou zajišťovat členové místního SDH a pracovník obce. 


sběr elektronikyV sobotu 20. října od 8,00 - 12,00hod.  se bude konat v naší obci SBĚR ELEKTROSPOTŘEBIČŮ A ELEKTRONIKY, který zajišťují místní hasiči. Sběr odkládejte před dům, bude svezen hromadným svozem.


Výkup jablekOd pondělí 22. října v pracovní dny od 7,00 - 15,30 hod.:   ZEAS Lažánky nabízí prodej jablek:

- podzimní: Šampion za 150,-Kč/13kg. 

- na uskladnění: Angold, Blaník, Topaz, Idared, Jonagored 150,-Kč/13kg 

Po telefonické dohodě je odběr možný i mimo prodejní dobu. Informace na telefonu 739027107, 549 420 023.  


maso BlažoviceVe středu 24. října  ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc říjen nabízí: vepřovou plec...99,-Kč, hovězí krk....175,-Kč, kuřecí čtvrtky...49,-Kč.

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464    


Archiv RajhradO víkendu 26.-27. října  zve Státní okresní archiv Brno-venkov v Rajhradě ( klášter 81, 664 61  Rajhrad) občany všech obcí okresu Brno - venkov na  DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ARCHIVU k příležitosti 100 let od zřízení Československé republiky. Pdrobněji na letáčku zde.  

v pátek 26. října od 10,00 - 18,00hod. 

v sobotu 27. října od 10,00 - 14,00hod.  


Město Tišnov O víkendu 26. - 28. října  zve Město Tišnov na OSLAVY 100.VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA. Podrobný program v Tišnově a Předklášteří najdete na plakátu zde. 


MaršovV sobotu 27. října ve 14.00 hod.  zve Spolek přátel vojenské historie Maršovští hraničáři na oslavy ke 100. výročí české státnosti. Podrobněji na plakátu zde.. 


tuky a oleje Od 1. listopadu  bude zahájen sběr použitého kuchyňského oleje a tuků. Označená nádoba - popelnice 240 l bude umístěna za budovou školy a druhá v osadě Holasice. Svoz bude dle potřeby zajišťovat firma Fritex s.r.o. Vladislav. Do těchto popelnic patří pouze použitý kuchyňský olej a tuk, který po vychladnutí  se naleje trychtířem přes sítko do běžné PET lahve a řádně uzavře. Nepatří sem žádné technické oleje, maziva a kapaliny!


OratorV neděli 4. listopadu od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na koncert GINGER HEAD. Brněnská skupina hrající výhradně vlastní instrumentální skladby. Více na plakátu zde.  


Lampionový průvoV pátek 9. listopadu v 16,30hod  pořádá ZŠ Lažánky LAMPIONOVÝ SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD. Zahájení na dětském hřišti a v programu vystoupí žáci naší školy.  


OratorV neděli 11. listopadu od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na koncert Petra Punčochářová a Jitka Březová. Duo žen,které čerpají z lidové, folkové i klasické hudby. Více na plakátu zde.  


OratorV neděli 18. listopadu od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na koncert PAVEL ČADEK A ÚCELLOVÁ SKUPINA. Folk v podání violoncela, akordeonu a cajonu. Více na plakátu zde.  


OratorV neděli 25. listopadu od 17,00 hod.  zve Kafé - Restaurant Orátor na koncert GAZDINA ROBA. Brněnská rocková kapela přestaví aktuální desku PRVNÍ POSLEDNÍ v akustické podobě. Více na plakátu zde.   


BioodpadV pondělí 26.listopadu  se bude konat poslední svoz bioodpadu v tomto roce. 


Rozsvěcování stromu V sobotu 1. prosince v 16,30hod.  pořádá Obec Lažánky ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU na návsi před OÚ. V kratičkém programu vystoupí žáci ZŠ. Malé občerstvení zajištěno.


Putování za čerty a MikulášemV neděli 2. prosince v 16,00hod.  pořádá TJ Lažánky PUTOVÁNÍ ZA ČERTY A MIKULÁŠEM u myslivcké chaty na Horce. Občerstvení je zajištěno včetně vyhřívaného stanu pro příjemné posezení.


Cvičební rozvrhCvičební rozvrh v místní tělocvičně  ...najdete zde. 


Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt ?Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II?). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.   


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde. 


 

DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


Nabídka práceNabídka práce: Společnost ČSAD Hodonín a.s. ohlašuje volná pracovní místa na pozici skladník, řidič. Nabízí náborový příspěvek v hodnotě 20.000,- Kč, dále jistotu slušného měsíčního výdělku a spoustu zaměstnaneckých benefitů. Požaduje především schopnost vykonávat fyzickou práci. Místo výkonu práce: Šlapanice u Brna. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: kariera@csad.com nebo volejte na 602 405 660. (srpen/2018) Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky