logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2019 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (17.04.2019) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Obec Lažánky UPOZORNŇENÍ: z důvodu technické poruchy na místním rozhlase, se nebude po dobu cca dvou týdnů v naší obci a v osadě Holasice hlásit. Na opravě místního rozhlasu se pracuje. Děkujeme za pochopení.


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci ? hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.


nabídka práceNabídka práce

- brigáda: nabídka brigády u nás v Lažánkách......více na letáčku zde.  (inzerce z 8.4.2019)

- údržbář: nabídka hl. prac. poměru Domov sv. Alžběty......více na letáčku zde.  (inzerce z 12.4.2019)


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czwww.seniorsen.cz, Tel.: 739 101 360 


TIC BrnoTuristické informace - Jarní tématické procházky v Brně: TIC BRNO ve spolupráci s profesionály z Asociace průvodců ČR přináší výkvět nejoblíbenějších i zcela nově vyrašených okruhů, bez nichž by letošní jaro nebylo úplné. Nazujte vycházkovou obuv, nabijte foťák, nasaďte sluneční brýle a vydejte se na procházku, při níž poznáte Brno z nové perspektivy. Více informací a podrbněji na plakátu zde.


Krojované hody Termíny nácviků na krojované : (budou ve dnech 15. a 16. června 2019)pořádá  Krojovaná chasa v místní tělocvičně: 

 

V sobotu 20.4. v 19,00 hod.: chasa 

V pátek 19.4. v 19,00 hod.: prostřední - školáci 

V pátek 3.5. v (bude upřesněno) hod.:  nejmenší děti - mateřská školka 


kamenictvíV sobotu 20. dubna od 14,30 - 15,00 hod. přijede do naší obce soukromá kamenická firma Suchánek - Holub a na místním hřbitově za každého počasí bude nabízet:

- kompletní opravy starých pomníků - čištění obrub a soklů od mechu - stavění nových pomníků - tesání písma, obnova zlatem a stříbrem - dodání zákrytových desek ze žuly - drtě, lampy, vázy a další hrobové doplňky - 45%slevu na lesklé obruby - tel. 736 126 552.  


Kohaplant V sobotu 20. dubna od 14,40 - 15,00 hod. firma Kohaplant, spol. s r.o. prodejce ovocných dřevin uskuteční prodej ovocných stromků a balených růží na návsi před OÚ. Dále nabízí: speciální hnojivo na podporu kořenového systému. Švestky pouze za 99 Kč. Kořeny jsou ošetřeny speciálním disperzním gelem, který chrání kořeny před vysušením.

 

Č. účtu 2841045173/0800, IČO:36549100, Sídlo:29. augusta 73, 934 01  Levice, DIČ   CZ: 683035779 


Velikonoční putováníV neděli 21. dubna od 15,00 hod. zve TJ Lažánky, oddíl SPV na Cestu pohádkovým lesem za VELIKONOČNÍM ZAJÍČKEM u myslivecké chaty na Horce. Prezence od 15,00 -15,30 hod, občerstvení zajištěno.


Restaurace Orator V neděli 21. dubna v 17,00 hod. zve restaurace Orator na VESELÝ DUBEN, vystoupí Zia a Tailor, muzikálové melodie v podání herečky Terezy Páclové. Více na plakátu zde.  


Bio odpadV pondělí 22. dubna proběhne svoz BIO odpadu beze změny.


drůbežárna MírovkaVe čtvrtek 25.dubna v 11,15 hod. bude DRŮBEŽÁRNA MÍROVKA Svoboda-Havel u OÚ prodávat:

- kuřice stáří 19-23 týdnů za 185-200 Kč/ks ISA BROWN ?  HNĚDÉ, MORAVIA BSL ? ČERNÉ, DEKLB WHITE ? BÍLÉ
- krůty stáří 7 týdnů za 270,-Kč/ks
- dále  prodej  kohoutů,  vitamínů,  krmných  směsí  pro  drůbež  a králíky.

Informace a objednávky na tel.: 777 98 99 78, www.drubezarnamirovka.cz,e-mail: rubezarna.mirovka@seznam.cz 


Velikonoční zábava V pátek 26. dubna ve 21,00 hod. pořádá Krojovaná chasa Lažánky VELIKONOČNÍ ZÁBAVU v místní tělocvičně. Hraje ANNA, občerstvení je zajištěno. 


velkoobjemový sběrV sobotu 27. dubna od 7,00-12,00 hod. 

- se bude konat SVOZ  VELKOOBJEMOVÉHO  A  NEBEZPEČNÉHO  ODPADU s jedním sběrným místem u kašny. Sběr neodkládejte na zem v okolí kašny, ale vyčkejte v pořadí, popřípadě na přistavení nového kontejneru. Plynulost nakládání sběru budou zajišťovat místní hasiči a obecní pracovník. Upozornění: Azbest se nebude odebírat.  

se bude konat SBĚR  ELEKTROSPOTŘEBIČŮ  A  ELEKTRONIKY, kterou odkládejte před dům, bude odvezena místnímu hasiči hromadným svozem.

proběhne SBĚR  KOVOVÉHO  ŠROTU, který  odložte před dům, bude odvezen místními fotbalisty hromadným svozem.  


Akademie V neděli 28. dubna v 15,00 hod. zve TJ Lažánky oddíl SPV na TĚLOVÝCHOVNOU AKADEMII a současně u příležitosti 100 let založení TJ Lažánky na výstavu fotografií z historie TJ Lažánky od 14,00 - 18,00 hod. do budovy ZŠ.   


Restaurace Orator V neděli 28. dubna v 17,00 hod. zve restaurace Orator na VESELÝ DUBEN, vystoupí Dívka k rytmu zrozená, v podání Blanky Pěnkavy s triem hudebníků. Více na plakátu zde.  


maso BlažoviceVe středu ...května(bude upřesněno)  ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc květen nabízí: bude upřesněno.

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464     


Zápis do MŠVe čtvrtek 2. května od 7,00 - 15,45 hod.  se bude v budově MŠ konat Zápis do mateřské školy pro šk.rok 2019/2020. Zákonní zástupci s sebou přinesou rodný list dítěte (ověření věku) občanský průkaz (ověření trvalého bydliště), vyplněnou Žádost o přijetí a Vyjádření lékaře o zdravotním stavu dítěte. Pokud zájem překročí kapacitu MŠ, postupovat se bude podle kritérií pro přijetí do MŠ.


Restaurace Orator V neděli 12.května v 17,00 hod.  zve restaurace Orator na POHÁDKOVÝ KVĚTEN, vystoupí Science schow plná pokusů ? divadlo Fyziky ÚDiF ? vystoupení plné fyzikálních pokusů, které nadchnou  malé i velké. Více na plakátu zde. 


Deblín Ve čtvrtek 14. května od 13,30 - 16,00 hod.  se bude v budově MŠ Deblín 310-Oranžová ZÁPIS DĚTÍ  do MŚ Deblín a Maršov.  Zákonní zástupci s sebou přinesou rodný list dítěte, občanský průkaz a vyplněnou žádost o přijetí povtrzenou od lékaře. 


Restaurace Orator V neděli 19.května v 17,00 hod.  zve restaurace Orator na POHÁDKOVÝ KVĚTEN, s pohádkou O malé Mouí - vystoupí písničkářka Petra Punčochářová, pohádka vhodná pro celé rodiny.  Více na plakátu zde. 


Restaurace Orator V neděli 26.května v 17,00 hod.  zve restaurace Orator na POHÁDKOVÝ KVĚTEN, s pohádkou O Ježibabce z perníkové chaloupky a O červené řepě - vystoupí BZB ? Banda z Braníškova.  Více na plakátu zde. 


Policie ČR Krajské ředitelství policie JMK:  hledá posily - nové příslušníky.......podrobněji zde.

Dále nabízí možnost účastnit se Workshopu "Policistou na zkoušku"....podrobněji zde.  


Nabídka práceNabídka práce: Domov sv. Alžběty - domov pro seniory Žernůvka přijme na hlavní pracovní poměr pracovnici / pracovníka přímé obslužné péče do nepřetržitého provozu.  Informace: tel. 549 411 526, klapka 120 nebo 736 274 980. Životopisy zasílat na email: vrchni@dosa.cz


pošta Nabídka práce: Pošta Veverská Bítýška přijme pracovníka přepážky na zkrácený úvazek 6,5 hoddenně. Středoškolské vzdělání není podmínkou. Požaduje se hbitost a šikovnost. V případě zájmu osobní domluva s  vedoucí pošty ve Veverské Bítýšce.


Nabídka práceNabídka práce: KOVO, výrobní družstvo Veverská Bítýška přijme:

- zaměstnance na montáž a balení školního nábytku, reklamních stojanů apod. Práce nenáročná, vhodná pro ženy, studenty či pracující důchodce.

svářeče, zámečníky a stolaře, možno i na zaučení - práce na jednosměnný ranní provoz - plný i zkrácený pracovní poměr, i brigádně na dohodu.

Pracoviště Veverská Bítýška, Na Bílém potoce 294, kontakt na tel. čísle 604 294 234 nebo osobně od 6 do 15 hod.  


 

tuky a oleje Upozornění: za budovou ZŠ a v osadě Holasice jsou umístěné sběrné černé plastové popelnice o objemu 240 l určené pro sběr použitého kuchyňského oleje a tuků.  Do těchto popelnic se odkládá pouze použitý kuchyňský olej a tuk, který po vychladnutí  se naleje trychtířem přes sítko do běžné PET lahve a řádně uzavře. Nepatří sem žádné technické oleje, maziva a kapaliny! Svoz zajišťuje dle potřeby firma Fritex.s.r.o. Vladislav. 


Cvičební rozvrhCvičební rozvrh v místní tělocvičně  ...najdete zde. 


Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt ?Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II?). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.   


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde. 


 

DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


Nabídka práceNabídka práce: Společnost ČSAD Hodonín a.s. ohlašuje volná pracovní místa na pozici skladník, řidič. Nabízí náborový příspěvek v hodnotě 20.000,- Kč, dále jistotu slušného měsíčního výdělku a spoustu zaměstnaneckých benefitů. Požaduje především schopnost vykonávat fyzickou práci. Místo výkonu práce: Šlapanice u Brna. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: kariera@csad.com nebo volejte na 602 405 660. (srpen/2018) Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky