logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2019 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (14.02.2019) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

PDO MÍSTNÍ POPLATKY:  ( do 18.2.2019) Splatnost poplatků je do konce měsíce března 2019. Místní poplatky lze uhradit bankovním převodem (č. ú. 8520641/0100, spec. symbol je popisné číslo domu) nebo v hotovosti na OÚ v Lažánkách v úřední dny : 

v pondělí: od 8:00 - 14:00 hod.

ve středu: od 8:00 - 14:00 hod.,  odpoledne od 16:30 - 18:00 hod.

(poplatek za odpad činí 550,- Kč za jednoho trvale hlášeného poplatníka/rok, za rekreační objekt, chalupu a cizince hlášeného v obci, za držení jednoho psa 100,-Kč, za druhého a každého dalšího psa 150,-Kč.)


Policie ČR Krajské ředitelství policie JMK:  hledá posily - nové příslušníky.......podrobněji zde.

Dále nabízí možnost účastnit se Workshopu "Policistou na zkoušku"....podrobněji zde. 


FS Finanční správa:  rozšířené úřední hodiny pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí....najdete zde.


 

Zelenina JuvitaVe čtvrtek 14.února od 9:20 do 9:40 hod. bude Zelenina JUVITA   u prodejny potravin prodávat: brambory z Vysočiny, jablka na uskladnění Idaret, Golden, Jonagored, Rubín, cibuli, český česnek, žampiony, hlívu ústřičnou, další ovoce a zeleninu, med a olejové svíčky. Tel.777 897 272 . Juvita s.r.o., Boršice u Blatnice 20, 687 63, IČO: 06346529


dětské střeiskoV pátek 15. února   se nebude na dětském středisku u MUDr. Hošnové ve Veverské Bítýšce ordinovat. 


hasičský plesV sobotu 16. února od 20,00 hod.  pořádá v místní tělocvičně Sbor dobrovolných hasičů Lažánky HASIČSKÝ PLES, k tanci a poslechu hraje hudba p. Kučery. Předprodej vstupenek  ve středu 13.února od 18,00 hod. v restauraci U Oratorů.


 relaxační plavání V úterý 19., 26. února, 5. a 12. března:  pořádá pro své členy Místní svaz seniorů v Lažánkách RELAXAČNÍ PLAVÁNÍ  v Kuřimi. Odjezd autobusem v 11:06, vstup do bazénu bude hrazen, cestu si platí každý sám.


maso BlažoviceVe středu 27.února  ve 12,15 hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. Na měsíc únor nabízí: vepřovou krkovici bez kosti....125,-Kč, kuřecí čtvrtky....49,-Kč, uzené kosti (kotleta a krkovice)....29,-Kč, škvarky....139,-Kč.

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464    


Ostatky  V sobotu 2. března  pořádá TJ Lažánky tradiční OSTATKY

Ve 13,00 hod. průvod a zvaní masek po vesnici 

Ve 20,00 hod. Ostatková zábava s pochováváním basy v místní tělocvičně. Haje J. Band-manželé Jebáčkovi. 


Dětský karnevalV neděli 3. března v 15,00 hod.  pořádá Krojovaná chasa Lažánky z.s. DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL v místní tělocvičně 


OratorV neděli 3. března v 17,00 hod.  zve restaurant Orator na Veselý březen za kamny v Orator: vystoupí Vojta platon double - multiinstrumentalista hrající na více nástrojů najednou. Více na letáčku zde. 


OratorV neděli 17. března v 17,00 hod.  zve restaurant Orator na Veselý březen za kamny v Orator: vystoupí Ateliér trio - komorní sestava folk-rockové skupiny z Brna. Více na letáčku zde. 


OratorV neděli 24. března v 17,00 hod.  zve restaurant Orator na Veselý březen za kamny v Orator: vystoupí Trnůvka jede - pěvecký folklórní soubor z nedalekých Jinačovic. Více na letáčku zde. 


OratorV neděli 31. března v 17,00 hod.  zve restaurant Orator na Veselý březen za kamny v Orator: vystoupí Jiří Helán - vítáme jaro. Více na letáčku zde. 


Nabídka práceNabídka práce: Domov sv. Alžběty - domov pro seniory Žernůvka přijme na hlavní pracovní poměr pracovnici / pracovníka přímé obslužné péče do nepřetržitého provozu.  Informace: tel. 549 411 526, klapka 120 nebo 736 274 980. Životopisy zasílat na email: vrchni@dosa.cz


pošta Nabídka práce: Pošta Veverská Bítýška přijme pracovníka přepážky na zkrácený úvazek 6,5 hoddenně. Středoškolské vzdělání není podmínkou. Požaduje se hbitost a šikovnost. V případě zájmu osobní domluva s  vedoucí pošty ve Veverské Bítýšce.


Nabídka práceNabídka práce: KOVO, výrobní družstvo Veverská Bítýška přijme:

- zaměstnance na montáž a balení školního nábytku, reklamních stojanů apod. Práce nenáročná, vhodná pro ženy, studenty či pracující důchodce.

svářeče, zámečníky a stolaře, možno i na zaučení - práce na jednosměnný ranní provoz - plný i zkrácený pracovní poměr, i brigádně na dohodu.

Pracoviště Veverská Bítýška, Na Bílém potoce 294, kontakt na tel. čísle 604 294 234 nebo osobně od 6 do 15 hod.  


 

tuky a oleje Upozornění: za budovou ZŠ a v osadě Holasice jsou umístěné sběrné černé plastové popelnice o objemu 240 l určené pro sběr použitého kuchyňského oleje a tuků.  Do těchto popelnic se odkládá pouze použitý kuchyňský olej a tuk, který po vychladnutí  se naleje trychtířem přes sítko do běžné PET lahve a řádně uzavře. Nepatří sem žádné technické oleje, maziva a kapaliny! Svoz zajišťuje dle potřeby firma Fritex.s.r.o. Vladislav. 


Cvičební rozvrhCvičební rozvrh v místní tělocvičně  ...najdete zde. 


Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt ?Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II?). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.   


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde. 


 

DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


Nabídka práceNabídka práce: Společnost ČSAD Hodonín a.s. ohlašuje volná pracovní místa na pozici skladník, řidič. Nabízí náborový příspěvek v hodnotě 20.000,- Kč, dále jistotu slušného měsíčního výdělku a spoustu zaměstnaneckých benefitů. Požaduje především schopnost vykonávat fyzickou práci. Místo výkonu práce: Šlapanice u Brna. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail: kariera@csad.com nebo volejte na 602 405 660. (srpen/2018) Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4x  D2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky