logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2019 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (15.11.2019) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Studánka TišnovInzerce: Rodinné centrum STUDÁNKA Tišnov hledá na pracovní pozici: 
- pečovatelku do Dětské skupiny Potůček....zde.

CSSTišnov Inzerce: Centrum sociálních služeb Tišnov nabízí pracovní pozice:
- Pečovatel/ka na zkrácený úvazek ... zde.
- Pečovatel/ka na plný úvazek....zde.

 

E.ON Upozornění E.on: Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin najdete zde. 


Město Tišnov Od 11. - 17. listopadu zve  Město Tišnov na OSLAVY SVOBODY s následujícím programem zde.


Maršov V pátek 15. listopadu ve 20,00 hod. zve Obec Maršov na SVATOMARTINSKÉ HODOVÁNÍ S CIMBÁLOVOU MUZIKOU MAJERÁN v hostinci Na posedu. Prodej vstupenek (80,-Kč) od 14.10. – 8.11. 2019 u pana Jiřího Bytešníka v hostinci Na posedu, současně možné objednat i porci svatomartinské husy. Plakát zde.


Velkoobjemový sběrV sobotu 16. listopadu od 7,00 - 12,00 hod. se bude konat 

Velkoobjemový a nebezpečný sběr s jedním sběrným místem na návsi u kašny. Sběr neodkládejte na zem v okolí kašny, ale vyčkejte v pořadí, popřípadě na přistavení nového kontejneru. Plynulost nakládání sběru budou zajišťovat místní hasiči a obecní pracovník. Děkujeme.

Sběr elektrospotřebičů a elektroniky, kterou odkládejte před dům, bude odvezena hromadným svozem místních hasičů.

- Sběr kovového šrotu SE KONAT NEBUDE ! (proběhne až při jarním svozu)


Orator V neděli 17. listopadu v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Veselý listopad ve vyhřátém Oratoru na skupinu TRNŮVKA JEDE - pěvecký folklórní soubor z nedalekých Jinačovic: zazpívají moravské a slovenské regionální písně. Více na letáčku zde.  


D-maso BlažoviceVe středu 20. listopadu ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


Orator V neděli 24. listopadu v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Veselý listopad ve vyhřátém Oratoru na skupinu KUPODIVU - brněnskou funk-folkovou kapelu, jejíž autorská tvotrba je ovliněná jazzem, popem, folkem i alternativou.  Více na letáčku zde.    


Bio odpadV pondělí 25. listopadu se bude konat poslední svoz BIO odpadu - hnědých popelnic v tomto roce.


Rozsvěcování vánočního stromuV sobotu 30. listopadu  v 17,00 hod. se bude konat SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU na návsi před OÚ. V programu vystoupí žáci ZŠ Lažánky a ZUŠ Veverská Bítýška. Malé občerstvení zajištěno.


Ples Maršov V sobotu 30. listopadu  od 20,,00 hod. zve Ochotnický spolek Maršov na Proletářsko-milionářský ples do hostince Na Posedu v Maršově. K tanci a poslechu hraje J. Band. Vstupné 100,-Kč. Prodej vstupenek od 1.11. v hostinci Na Posedu. Bohatá tombola. Plakát zde.


Putování za čerty a Mikulášem 2019V neděli 1. prosince od 16,00 hod. pořádá TJ Lažánky již tradiční PUTOVÁNÍ ZA ČERTY A MIKULÁŠEM u myslivecké chaty na Horce. Nadílka pro děti a občerstvení je zajištěno.


Orator V neděli 1. prosince v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Vánoční Orator na skupinu P & Kustik, zaznějí rockové písničky převážně z devadesátých let. (dvě akustcké kytary se dvěma mužskými hlasy).


D-maso BlažoviceVe středu 4. prosince ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


stolní tenis V sobotu 7.prosince od 9,00 - 12,00hod. zve oddíl stolního tenisu Lažánky do místní tělocvičny na OKRESNÍ PŘEBOR DOROSTENCŮ ve stolním tenise. 


Orator V neděli 8. prosince v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Vánoční Orator na skupinu INDIGO QUARTET a ANDREA BURŠOVÁ, smyčcové kvarteto a šanson (Radost, stesk, smutek, vzpomínky, láska, vášeň, spojení, opojení.. Indigo Quartet hraje spolu už nějaký ten pátek a stále s radostí. Andrea Buršová je herečka pražského Švandova divadla a šanson je jí vlastní. Hudba Zdeněk Král a Martin Flašar, texty Andrea Buršová, Štěpán Rusín, Ernst Jandl a další).


E.ON Ve středu 11. prosince od 7,30 - 15,00 hod. bude vypnuta trafostanice s názvem "Šmelcovna Hálův Mlýn".  


Orator V neděli 15. prosince v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Vánoční Orator na Adventní koncert – KOMORNÍ ORCHESTR ARTHURA NICKISCHE. Vážná hudba nevážně. (Parta mladých lidí, kteří vědí, že klasická, tedy tak zvaná „vážná“, hudba může být příjemná zábava a může u ní být i veselo. Repertoár je tvořen převážně méně známými skladbami neznámých i velmi známých autorů. Hudbu dělají pro radost sobě i posluchačů.)


Uzavírka  Do 15. prosinceuzavírka ul. Rakovecká (úsek hrad Veveří-Nové Dvory) : bude z důvodu opravy komunikace úplně uzavřena silnice v úsek hrad Veveří - Nové Dvory. Provoz v uzavřeném úseku bude povolen stavbě, linkové dopravě č. 303, vozidlům Lesy ČR, a vozidlům VFU Brno ŠZP Nový Jičín. Zastávky linky 303 ,,Nové Dvory,, a ,,Hrad Veveří,, budou obsluhovány bez omezení. Viz plánek uzavírky zde. 


D-maso BlažoviceVe středu 18. prosince ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


Orator V neděli 22. prosince v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Vánoční Orator na skupinu NA CESTĚ - Petra Punčochářováznámá kapela  z Veverské Bítýšky, a to v adventním čase známé i méně známé koledy a písně. (Petra Punčochářová -  kytara zpěv, Milan Blecha Lajcman - kontrabas, Martin Vláďa Vlado - kajon a percuse, Jan Reimer – housle, mandolína, flétny, kytara a harmonika). 


turnaj ve stolním tenise 2019Ve čtvrtek 26.prosince (čas-bude upřesněno) pořádá TJ Lažánky oddíl stolního tenisu VÁNOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE.


Orator V neděli 29. prosince v17,00 hod. zve Kafe-Restaurant Orator na Vánoční Orator na JIŘÍHO HELÁNA - ZPÍVÁ CELÝ ORATOR – předsilvestrovské ladění s Jirkou Helánem. Přijďte si zazpívat spolu s námi písničky a skladby, které všichni znáte. 


stolní tenis V sobotu 18.ledna 2020 od 9,00 - 12,00hod. zve oddíl stolního tenisu Lažánky do místní tělocvičny na BODOVACÍ TURNAJ ŽÁKŮ ve stolním tenise. 


Cvičební rozvrh 2019/2020Cvičební rozvrh v místní tělocvičně na šk.rok 2019/2020 ....najdete zde.  


Nabídka práceNabídka práce: 

Potraviny HRUŠKA Deblín přijme (kontakt 723 930 114, pí. Drozdová, inzerát ze dne 21.10.2019):
- prodavačku, úvazek 7 hod./týden, hodinový tarif + 100Kč/hod. + o víkendu příplatek. Po 3 měsících zvýšeníplatu, odměny, dvousměnný provoz.
- brigádníky, hodinový tarif 100Kč/hod., flexibilní pracovní doba 

KuřimDopravní omezení v Kuřimi: od pondělí 2. září 2019  budou probíhat úpravy dopravního omezení a zančení provozu v městě Kuřimi. Podrobněji na letáčku zde.  


Rozvoz obědůRozvoz obědů: Motorest Gabrielka nabízí rozvoz obědů od pondělí do neděle za cenu 69,- kč, doprava zdarma. Tel.: 733 601 889. 


volby do EP Volby do Evropského parlamentu: Výsledky voleb do Evropského parlamentu u nás v obci v Lažánkách najdete........ zde.


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci - hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.  


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky