logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2019 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (13.09.2019) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (05.03.2018) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Nabídka práceNabídka práce: 

Dětské středisko ve Veverské Bítýšce, ordinace praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Eva Hošnová přijme zdravotní sestru na zkrácený úvazek s nástupem od 1.11.2019. Dovolená 5 týdnů. Další informace na mailu: hosnovae@seznam.cz  (inzerát ze dne 12.9.2019)                        

KOVO, výrobní družstvo, Na Bílém potoce 294, Veverská Bítýška: přijme montážní pracovníky – muže i ženy na montáž a balení školního nábytku, reklamních stojanů apod. Práce na jednosměnný ranní provoz, na pracovní poměr i na brigádu. Pracoviště Veverská Bítýška. Kontakt – telefon č. 732 626 717. (inzerát ze dne 4.9.2019) 

ZŠ Katov hledá učitelku, učitele na plný úvazek pro první stupeň. Pro bližší informace kontaktujte ředitelku ZŠ paní: Mgr. Hradilová Eva, ZŠ Katov, Katov 11, Dolní Loučky, 594 55 Dolní Loučky, zskatov@seznam.cz(+420) 566 538 412 (inzerát ze dne 4.9.2019)  

Společnost Tyco Electronics Czech  v Kuřimi zve zájemce o zaměstnání na den otevřených dveří s komentovanou prohlídkou závodu v úterý 17. září od 16:30 hod. Na akci se společnost postará i o vaše děti. Zájemci prosím ať potvrdí svou účast na dod@te.com, více informací na te.jobs.cz (inzerát ze dne 4.9.2019) 

Personální agentura HR Consultant nabízí pracovní pozice v různých částech Brna, např. Horní Heršpice, Modřice, Slatina a další místa. V současné době hledáme pracovníky do skladu – skladník, operátor expedice, dále do výroby na různé pozice: kompletace výrobků, práce u stroje kontrola kvality, dokončovací práce na výrobcích. Veronika Vojáčková, HR Consultant, +420 702 149 745, vojackova@syn.cz (inzerát ze dne 4.9.2019) IDS JMK Informace IDS JMK:  najdete zde.


 

KuřimOd pondělí 2. září  proběhnou úpravy dopravního omezení a zančení provozu v městě Kuřimi. Podrobněji na letáčku zde.


Oddíl kopanéVe čtvrtek 5. září v 16,30 hod. zve oddíl kopné Cosmos Lažánky všechny mladé zájemce o fotbal ve věku 5-8 let na fotbalové hřiště v Chrástkách. Dále každé úterý a čtvrtek v 16,30. Bližší informace n atel č. 724 427 257 


ordinaceVe dnech 9. - 20. září nebude MUDr. Štětková ordinovat z důvodu dovolené. Pouze akutní případy ošetří MUDr. Vildomcová ve Veverské Bítýšce. 


kamenolom V pátek 13.září  mezi 10,00 – 13,00 hod. bude proveden clonový odstřel č. 457 v kamenolomu Lažánky, společnosti František Matlák, Dr. Nejedlého 279, 250 87 Mochov. Odstřel provede společnost SSE Explo Česká republika s.r.o. 


Kamenictví Pietra V pátek 13.září  od 12,00 – 12,30 hod.  bude kamenictví PIETRA nabízet na místním hřbitově za každého počasí možnost objednávky na veškeré kamenické práce s podzimní slevou až 30 %. Firma nabízí: - návrh, výrobu a montáž nových pomníků - renovaci stávajících pomníků - sekání a obnova nápisů - veškeré kamenické práce - prodej náhrobních doplňků. Kontakt: kamenictví PIETRA, Robert Josefík, Vinohradská 370, Uh. Brod 68734, IČO.:696 68 167, tel.:777 54 53 51 


Chudčice pouť V neděli 15. září  pořádá Chudčická mladá chasa a Chudčické Zvonky na chudčickou pouť s programem:

v 11,15 hod. poutní mše svatá v kapli Sv.kříže

od 15,00 hod. program u cimbálu v kulturním domě.

Podrobněji na plakátu zde. 


cibálkaV sobotu 21. září od 19,00 hod. pořádá Myslivecká společnost a Obec Lažánky CIMBÁLOVÉ POSEZENÍ za místní tělocvičnou. K poslechu a tanci hraje cimbálová muzika Majerán. Občerstvení je zajištěno. 


D-maso BlažoviceVe středu 25. září ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


Cvičební rozvrh 2019/2020V pondělí 30. září zahajuje TJ Lažánky CVIČENÍ v místní tělocvičně dle nového cvičebního rozvrhu....najdete zde. 


DrakiádaV neděli 6. října od 15,00 hod.  pořádá TJ Lažánky již tradiční DRAKIÁDU - BRAMBORIÁDU u myslivecké chaty na Horce. Občerstvení včetně bramboráků a dýňové polévky zajištěno.


 

Velkoobjemový sběrV sobotu 16. listopadu od 7,00 hod. se bude konat 

Velkoobjemový a nebezpečný sběr s jedním sběrným místem na návsi u kašny. Sběr neodkládejte na zem v okolí kašny, ale vyčkejte v pořadí, popřípadě na přistavení nového kontejneru. Plynulost nakládání sběru budou zajišťovat místní hasiči a obecní pracovník. Děkujeme.

Sběr elektrospotřebičů a elektroniky, kterou odkládejte před dům, bude odvezena hromadným svozem místních hasičů.

- Sběr kovového šrotu SE KONAT NEBUDE ! (až při jarním svozu)


 

Bio odpadV pondělí 25. listopadu se bude konat poslední svoz BIO odpadu - hnědýcu od 7,00 hod. se bude h popelnic v tomto roce.


Rozvoz obědůRozvoz obědů: Motorest Gabrielka nabízí rozvoz obědů od pondělí do neděle za cenu 69,- kč, doprava zdarma. Tel.: 733 601 889. 


volby do EP Volby do Evropského parlamentu: Výsledky voleb do Evropského parlamentu u nás v obci v Lažánkách najdete........ zde.


Obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci - hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.  


FS informujeFinanční správa informuje: Informační letáky pro poplatníky daně z nemovitých věcí:

- Info k zprístupnění hromadného předpisného seznamu....najdete zde.

- Info k  zasílání složenek pro platby....najdete zde. 


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360  


TIC BrnoTuristické informace - Jarní tématické procházky v Brně: TIC BRNO ve spolupráci s profesionály z Asociace průvodců ČR přináší výkvět nejoblíbenějších i zcela nově vyrašených okruhů, bez nichž by letošní jaro nebylo úplné. Nazujte vycházkovou obuv, nabijte foťák, nasaďte sluneční brýle a vydejte se na procházku, při níž poznáte Brno z nové perspektivy. Více informací a podrbněji na plakátu zde. 


Policie ČR Krajské ředitelství policie JMK:  hledá posily - nové příslušníky.......podrobněji zde.

Dále nabízí možnost účastnit se Workshopu "Policistou na zkoušku"....podrobněji zde.  


Nabídka práceNabídka práce: Domov sv. Alžběty - domov pro seniory Žernůvka přijme na hlavní pracovní poměr pracovnici / pracovníka přímé obslužné péče do nepřetržitého provozu.  Informace: tel. 549 411 526, klapka 120 nebo 736 274 980. Životopisy zasílat na email: vrchni@dosa.cz


pošta Nabídka práce: Pošta Veverská Bítýška přijme pracovníka přepážky na zkrácený úvazek 6,5 hoddenně. Středoškolské vzdělání není podmínkou. Požaduje se hbitost a šikovnost. V případě zájmu osobní domluva s  vedoucí pošty ve Veverské Bítýšce.


Nabídka práceNabídka práce: KOVO, výrobní družstvo Veverská Bítýška přijme:

- zaměstnance na montáž a balení školního nábytku, reklamních stojanů apod. Práce nenáročná, vhodná pro ženy, studenty či pracující důchodce.

svářeče, zámečníky a stolaře, možno i na zaučení - práce na jednosměnný ranní provoz - plný i zkrácený pracovní poměr, i brigádně na dohodu.

Pracoviště Veverská Bítýška, Na Bílém potoce 294, kontakt na tel. čísle 604 294 234 nebo osobně od 6 do 15 hod.  


tuky a oleje Upozornění: za budovou ZŠ a v osadě Holasice jsou umístěné sběrné černé plastové popelnice o objemu 240 l určené pro sběr použitého kuchyňského oleje a tuků.  Do těchto popelnic se odkládá pouze použitý kuchyňský olej a tuk, který po vychladnutí  se naleje trychtířem přes sítko do běžné PET lahve a řádně uzavře. Nepatří sem žádné technické oleje, maziva a kapaliny! Svoz zajišťuje dle potřeby firma Fritex.s.r.o. Vladislav. 


Cvičební rozvrhCvičební rozvrh v místní tělocvičně  ...najdete zde. 


Kotlíková dotaceKotlíkové dotace: KÚ JMK oznamuje:  v rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt ?Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II?). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.  

- Dotační program...zde.

- Kotlíková dotace  - leták....zde

- Seznam zvýhodněných měst a obcí....zde.   


VAS.a.s. Informace: Vodárenská akciová společnost, a.s. informuje zákazníky....více zde. 


DSO Tišnovsko Informační zpravodaj DSO Tišnvsko 5/2018:   najdete zde 


  Nálezy: Byla nalezena (na počátku prázdnin 2018) dětská peněženka s malou finanční hotovostí. K vyzvednutí je na přepážce OÚ u nás v Lažánkách.


CharitaNabídka zaměstnání:  pracovní místo na zdravotní sestru pro Domácí hospicovou péči....podrobněji zde. 


DiatzníkÚstav zemědělské ekonomiky a informací jménem Ministerstva zemědělství žádá občany o vyplnění dotazníku týkající se "Plánování v oblasti vod". Dotazník zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Dotazník pro občany: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYO4pg8Y5LVWlx4xD2vesO1kWAg5rS5ZiQya-M6u1ojWIAJw/viewform 

Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2  

 
  Vodné a stočnéSvazek VaK Tišnovsko:Kalkulace vodného a stočného za rok 2017...najdete zde. 


 


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


 

 

 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky