logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2022 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (06.10.2022) ...

KORONAVIRUS - aktuálně (13.10.2020) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Domov sv.Alžběty Nabídka práce: Domov sv.Alžběty Žernůvka přijme na hlavní pracovní poměr ÚDRŽBÁŘE...podrobněji zde. (inzerát ze dne 5.10.2022)


Volby 2022 Výsledky voleb konaných ve dnech 23. a 24. září 2022:

- do zastupitelstva Lažánky...zde. 

- do Senátu Parlamentu ČR...zde. 


ÚZS Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: seznam nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí aktualizovaný k 1.8.2022 najdete na úřední desce (vlastník neznámý) nebo níže zde:

Informační dopis zde.
Tabulka seznamu zde.

Milostivé léto II 1. září - 30. listopadu: byla spuštěna druhá fáze tzv. „milostivého léta“. Jedná se o jedinečnou možnost splatit exekuce bez úroků. Fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům vymáhaný soudním exekutorem, se otevírá možnost splnit svůj dluh zjednodušeným a finančně výrazně méně nákladným způsobem. Pokud dlužník využije „milostivého léta“, věřitel sice ztrácí dosud nezaplacené příslušenství, bude mu však uhrazen původní dluh, který je často dlouhodobě nevymahatelný. 

Pro další informace slouží webové stránky: Milostivé léto nebo  Nedlužím státu.

o „milostivém létu II“ se můžete dozvědět více i z webových stránek Ministerstva spravedlnosti zde. 


dětská atletikaOd pondělí 3. října TJ Lažánky zahajuje cvičení v místní tělocvičně dle cvičebního rozvrhu zde.  


zelenina JuvitaVe čtvrtek 6. října od 9,20 do 9,40 hod. bude Zelenina Juvita Uherský Brod před prodejnou potravin  prodávat: brambory na uskladnění, krouhané zelí, jablka na uskladnění 25Kč/kg, hrušky 19Kč/kg, hrozny, český česnek, cibuli na uskladnění, rajčata, okurky, papriku a další ovoce a zeleninu. Dále nabízí žampiony, hlívu ústřičnou, maďarskou čalamádu, olejové svíčky a med. Řidič přijímá objednávky na brambory na uskladnění a krouhané zelí na telefonním čísle: 777 897 272 


D-maso Blažovice Ve středu 19. října ve 13,15 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY.  D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464 


Svoz V sobotu 22. října od 7,00 - 11,00 hod.   se bude v naší obci konat:

- SBĚR  VELKOOBJEMOVÉHO  a  NEBEZPEČNÉHO  ODPADU s jedním sběrným místem u kašny. Sběr neodkládejte na zem v okolí kašny, ale vyčkejte v pořadí, popřípadě na přistavení nového kontejneru. UPOZORNĚNÍ: Eternit - azbest se nebude odebírat! 

- SVOZ ELEKTROSPOTŘEBIČŮ A ELEKTRONIKY, kterou odkládejte před dům, bude odvezeno místními hasiči hromadným svozem. 


Výstava dýní 2022Ve středu 26. října od 17,00 hod.  pořádá Krojovaná chasa a ZŠ a MŠ Lažánky PODZIMNÍ VÝSTAVU VYŘEZÁVANÝCH DÝNÍ, které přineste od 17,00 hod. k OÚ, kde budou vystaveny a každý večer rozsvěceny.


Výkup jablek  Během září a října  bude v areálu zemědělského družstva Čebín zahájen výkup jablek. Kontaktní osoba p. Koláčný tel. 774 923 067, při větším množství i mimo tuto výkupní dobu: Út, St, So, Ne: 16 - 18 hod. 


soukromý zemědělec Michal Šedasamosběr česneku Prodej brambor a česneku:  soukromý zemědělec Michal Šeda, Maršov 175 (tel. č. 733 722 450, misakseda@seznam.cz) nabízí k prodeji:

- brambory na uskaldnění červené a žluté 12Kč/kg z pole a ručně tříděné 14Kč/kg 

česnek nečištěný palice 170Kč/kg, česnek čištěný palice 190Kč/kg, česnek nečištěný kytice 185Kč/kg, česnek čištěný kytice 215Kč/kg.  


Ztráty a nálezy ZTRÁTY A NÁLEZY:  V neděli 31.7.2022 bylo ztraceno za Lažánkami směrem k Horce a k lesu na Záhaní černé sluchátko k detektoru kovů s ovládáním značky Golden Mask. V případě nálezu volejte tel. číslo 608 933 664 p. Grosman, Veverská Bítýška. Majitel se poctivému nálezci odmění. (inzerát ze dne 1.8.2022) 


 

ČTÚ Informace Českého telekomunikačního úřadu pro občany, kteří přijímají televizi přes anténu...najdete zde. 


 MV ČRPro veřejnost:

Osoby prchající z oblastí válečného konfliktu vyvolaného ruskou invazí na svrchované území Ukrajiny odkazujte na služebny Policie České republiky či obecní úřady, kde je nasměrují na Správu uprchlických zařízení MV ČR.

Důležité weby, infolinky, odkazy Ministerstva vnitra:

-    Důležité informace pro občany Ukrajiny v češtině i ukrajinštině najdete zde na webu MV.

-    Byla zřízena infolinka +420 974 801 802, kde se dozví občané Ukrajiny praktické pobytové informace. V této souvislosti je k dispozici i e-mailová adresa ukrajina@mvcr.cz.

-    Konkrétní nabídky, ideálně na ubytování hromadného typu se stravováním se mohou posílat na e-mail Správy uprchlických zařízení MV ubytovaniukrajina@suz.cz.

-    Upozornění - nevěřte dezinformacím, sledujte twitter Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. 


MC Oříšek Mateřské centrum Oříšek ve Veverské Bítýšce zve:

- LesoHrátky - lesní klubík pro rodiče s dětmi od 1,5 - 4 roky každou středu od 9,00 -11,00 hod.....více info na www.mcorisek.cz 

- CVIČENÍ pro rodiče s dětmi každý čtvrtek...více info na www.mcorisek.cz 

CVIČENÍ pro těhotné každé pondělí od 17,00 - 18,00 hod.....více info na www.mcorisek.cz  


 

autobiografie Hynek Zavřel Kniha: Rodák z Lažánek pan Hynek Zavřel vydal autobiografii - brožuru která zachycuje jeho život v Lažánkách a jeho podnikání v Brně pod názvem NEPTUN MOJE SRDCOVKA.  K zakoupení je na poště v Lažánkách za 99,-Kč.  ( Hynek Zavřel, tel . 732 765 265, hynekfotbal@gmail.com)  


Modrá linka - pomoci Modrá linka, z.s. je organizace působící od roku 1994 na poli krizové pomoci. Její stěžejní činností je registrovaná sociální služba krizová telefonická pomoc (linka důvěry), kterou od letošního roku poskytuje v nepřetržitém provozu. Jedná se o způsob řešení sporů mimosoudní cestou a  je vhodný pro rozmanité druhy sporů, především
pro spory rodinné a sousedské. Základní informace o mediaci se můžete dočíst zde.
Mediace je realizována pod organizací Modrá linka, z.s. v prostorách v Brně.


Pěstouni JMK PĚSTOUNI JMK: Od února 2022 rozjel Jihomoravský kraj kampaň Staňte se pěstounem i vy. Třeba právě ve Vaší obci nebo městě žije pár, který vytvoří domov dětem, které nemohou vyrůstat v biologické rodině.

Vznikl také web: www.pestounijmk.cz, kde najdou zájemci podrobnosti a osobní příběhy konkrétních pěstounů. Od 17. března 2022 si je lidé mohou přečíst i na výstavě v brněnské Galerii Vaňkovka nebo poslechnout ve formě podcastů. 

Novinkou jsou i takzvané Pěstounské pasy. Ty umožní pěstounským rodinám navštěvovat sportovní a volnočasové aktivity zdarma nebo s výrazným zvýhodněním oproti běžnému vstupnému. 


MAPKniha: Tišnovskem v cukuletu: MAP vzdělávání Tišnovska informuje: Oblíbeným autor a historik Michal Konečný vydává knihu o Tišnovsku, která je určená pro děti a mládež: 

Průvodce s názvem 111 míst, která byste si neměli nechat ujít, vyšly snad už o všech pořádných městech. Po 111 památkách, muzeích, zahradách a barech se podle nich turisté prochází v Paříží, New Yorku, Tokiu nebo Buenos Aires a jen díky nim se mnohdy dostanou na místa, o kterých neměli ani zdání a nad nimiž se tají dech. Tišnovsko sice není žádné city, ale 111 zajímavých míst, událostí a osobností tady určitě najdete také. Kniha Tišnovskem v cuku letu by vám měla být při jejich objevování spolehlivým průvodcem. Určitě vám připomene to, co o Tišnovsku, jeho přírodě, památkách a obcích už víte a možná vás zároveň zavede na místa, o kterých jste ještě neslyšeli. To vše spoustou obrázků, úkolů a zajímavostí. Není na co čekat! Sbalte si Tišnovskem v cukuletu do batohu, nezapomeňte na pořádnou svačinu a vzhůru na cesty! 

Kniha je v prodeji za 450 Kč v TIC Tišnov. 


EG.d Žádost o ořez dřevin - vlastníci a uživatelé pozemků:  ...podrobněji na letáčku zde.


Státní veterinární správa Ptačí chřipka: Státní veterinární správa vydala vzhledem k výskytu ptačí chřipky mimořádné veterinární opatření s celostátní působností: https://www.svscr.cz/ptaci-chripka-aktualni-informace/. 

Upřesnění pro malochovatele: na stránkách Státní veterinární správy zde: https://www.svscr.cz/svs-upresnuje-mvo-v-souvislosti-s-ptaci-chripkou-vuci-malym-chovatelum-drubeze/ 


Město Tišnov Energie Město Tišnov ve spolupráci s Úřadem práce Tišnov informuje ve věci aktuálně stanovených podmínek finanční podpory Úřadu práce ČR občanům, kteří se ocitli v tíživé situaci v důsledku krachu některých dodavatelů energie a nuceného přechodu na dodavatele DPI.  Tyto informace naleznete na níže uvedeném odkazu:

https://www.tisnov.cz/financni-pomoc-obcanum-v-souvislosti-s-nahlym-ukoncenim-dodavek-energii

Stránky obsahují vysvětlení všech tří druhů dávek mimořádné okamžité pomoci ve vztahu k dané problematice, přímo formuláře žádostí, formuláře přílohy a vyjmenované přílohy ze strany žadatele, které je nutné doložit.


Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkovýchNová mapa zapomenutých pozemků. Zjistěte, zda nejsou vaše:

Více než 170 tisíc pozemků a nemovitostí po celém Česku nemá jasného majitele. Dohledat se je snaží Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ten zároveň vyzývá občany, aby si na stránkách úřadu zkontrolovali, zda jim některý z "opuštěných" pozemků nepatří. V roce 2023 totiž nenávratně propadnou státu?.mapa zapomenutých pozemků na odkaze zde.


prodej česneku a bramborSoukromý pěstitel z Maršova:nabízí:

- český česnek české brambory , kontakt: +420 733 722 450  


práce  práce TIŠNOV.cz: nabídku práce najdete na odkaze zde  a diskuzní facebookovou skupinu na stránkách fc zde.


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako -pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky