logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hotel, restaurace Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2018 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (19.02.2018) ...

Aktuálně bylo doplněno nebo upraveno: (01.08.2017) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

Nálezy:  v šatně místní tělocvičny byla nalezena pánská mikina a mobilní telefon.  K vyzvednutí jsou na OÚ Lažánky. (inzerováno 15.2.1018) 

Nálezy: dne 30.1.2018 byl nalezen svazek klíčů na cestě v Chrástkách. K vyzvednutí jsou na OÚ Lažánky.


Finanční správaFinanční správa informuje: Rozšířené úřední hodiny pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí...najdete zde. ...tisková zpráva zde.......platba daně z nem.věcí přes SIPO zde.


FÚ Finanční úřad informuje: Základní informace k nové službě - zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím e-mailu....najdete zde. 


gynekologieVe středu 21.února bude MUDr. Dorr ordinovat  v Ořechově. Dne 21.2. bude přítomna sestra ve Vev. Bítýšce od 8:00 do 12:00 hod.    Další ordinace:

Ve středu 28. února od 8,00 - 12,00 ve Veverské Bítýšce. 


plavání Ve středu 21. února (dále 28. února a 7.března)   pořádá svaz seniorů pro své členy RELAXAČNÍ PLAVÁNÍ v Kuřimi, odjezd autobusem v 11:06 hod. Vstup do bazénu bude hrazen, cestu si platí každý sám. 


D masoVe středu 28.února ve 12,15hod.  bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice prodávat u prodejny potravin čerstvé kuřecí a vepřové, hovězí maso a tradiční uzeniny. Na měsíc únor nabízí: uzená krkovice a kotleta....174,-Kč, vepřová krkovice s kostí....99,-Kč, kuřecí čtvrtky.....49,-Kč. 


OratorV neděli 11. března od 17,00 hod.  zve Cafe - Restaurant  Orator na hudební neděli. V programu vystoupí Mr.Rein se žánrem kombinace blues a rock z americko-brittské produkce s orgiginálními texty v angličtině. Více na plakátku zde.


OratorV neděli 18. března od 17,00 hod.  zve Cafe - Restaurant  Orator na hudební neděli. V programu vystoupí Aleš Petržela se žánrem českého folku.  Více na plakátku zde.


OratorV neděli 25. března od 17,00 hod.  zve Cafe - Restaurant  Orator na hudební neděli Zpívá celý Orator s Jirkou Helánem. Více na plakátku zde.


velikonoční putováníV neděli 1. dubna od 15,00 hod.  pořádá TJ Lažánky Cestu puhádkovým lesem za velikonočním zajíčkem u myslivecké chaty na Horce. Občerstvení zajištěno.


Tříkrálová sbírka Tříkrálová sbírka: ve dnech 13. - 14. ledna se v osadě Holasice a u nás v Lažánkách  konala TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA. V osadě Holasice vybrali  koledníci 3 770,- Kč a  v  Lažánkách 24 822,-Kč.Celkový vybraný obnos činí 28 592,- Kč. Jménem Oblastní Charity Tišnov děkujeme všem občanům i našim koledníkům. Fotogalerie ze sbírky v osadě Holasice zde a fotogalerie ze sbírky v Lažánkách zdepráceNabídka práce: Prodavačka v prodejně potravin Svatoslav...podrobněji zde. (9.1.2018) 


práceNabídka práce: Společnost HARTMANN-RICO a.s. hledá brigádníky do výroby ve Veverské Bítýšce. Nabízíme 130Kč/hod + příplatky. Podmínkou je práce ve třísměnném provoze. Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 549 456 213. (inzerce 6.12.2017)  

 

E.on E.ON: podzim 2017: Ořez dřevin  - upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí  (pozemků) na potřebu ořezu případně odstranění dřevin...více a podrobněj zde ....zásady ořezu zde. 


kuřiceNabídka :  Prodej kuřic....více na letáčku zde....nebo na internetových stránkách zde.


práceNabídka práce: Společnost MEDIASERVIS a.s. hledá spolehlivé MOTO DORUČOVATELE DENNÍHO TISKU. Více na letáčku zde. 


volby 2017 Výsledky voleb obce Lažánky   do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které proběhly ve dnech 20.-21. října 2017 najdete zde.  


 

IDS JMKOd soboty 9. září - 9. prosince: bude probíhat rozsáhlá výluka mezi Tišnovem a Deblínem:

Linka 312 bude vedena pouze v trase Kuřim - Veverská Bítýška -Deblín a zpět. V Deblíně bude vedena odklonem po místních komunikacích. V úseku Tišnov - Deblín a zpět bude nahrazena linkou 331.Ve většině případů nelze zajistit přestup a časovou návaznost mezi linkami 312 a 331

Pro cestu z obcí Braníškov, Maršov a Lažánky do Tišnova bude vhodnější využít ve vybraných časech alternativní spojení linkou 312 přes Veverskou Bítýšku s garantovaným přestupem na linku 153 na trase Veverská Bítýška-Tišnov a zpět, která bude posílena a bude v provozu i v nepracovních dnech.  

Výlukový zjednodušený jízdní řád platný od 9.9. - 9.12.2017 s pouze vybranými časy, které garantují přestup mezi linkami 312 a 153 Tišnov-s přestupem ve Vev.Bítýšce a směr Lažánky_Deblín a zpět a dále  mezi linkami 312 a 331 Tišnov s přestupem v Deblíně směr Lažánky a zpět najdete k tisku zde a k vyzvednutí na OÚ v Lažánkách, na místní poště a v prodejně potravin.

Změny zastávek v Deblíně:

- Deblín, zemědělské družstvo (v obou směrech): přesunuta na přilehlé místní komunikace;
- Deblín, škola (ve směru k obecnímu úřadu): dočasně zřízená zastávka před základní školou;
- Deblín, Obecní úřad (v obou směrech): přesunuta před mateřskou školu

Tarifní informace

 

 

Předplatní jízdenky vydané pro zóny 335, 345 a 330 budou po dobu výluky platit i pro zónu 325. Z Braníškova, Maršova i Lažánek bude tedy možné do Tišnova dojet jak přes Deblín, tak přes Veverskou Bítýšku. V případě jednorázových jízdenek se hradí jízdné dle aktuální trasy cestujícího.  

Detailnější informace naleznete ve vývěsce před OÚ a zde, a dále na stránkách IDS JMK ...zde. 

práceNabídka práce: Kovo, výrobní družstvo Veverská Bitýška, Na Bílém potoce 294 přijme do pracovního poměru:
-          Zámečníky pro výrobu školního nábytku
-          Pracovníky do práškové lakovny
-          Svářeče
-          Pracovníka do stolárny
-          Operátora pracoviště laser
Nástup možný ihned. 
ontakt: Ing. Šimon Krčál; tel. 604294234 (Inzerát ze dne 9.8.2017)

práceNabídka práce: společnost v lokalitě Drásov přijme nové pracovníky do výroby, praxe není třeba, na vše kvalitně zaučí. Nyní nástupní bonus 10.000Kč., dále dotované stravné, dovolená navíc a další benefity. Jedná se o práci v třísměnném provozu. V případě zájmu volejte na číslo 725 980 913. Společnost hledá nové pracovníky do výroby: 

výroba cívek a manipulace s nimi
- není třeba praxe, na vše zaučí - praxe v oboru elektro výhodou
- práce v třísměnném provozu
- dlouhodobá spolupráce, NE POD AGENTRUOU!
- mzda 21-32.000Kč (dle zkušeností) + 10.000Kč náborový bonus!

 

  • - další benefity: týden dovolené navíc, Cafeteria systém, dotované stravné (Inzerát ze dne 7.8.2017)

 


Informace Informace :  Ve dvoře prodejny potravin byly přistaveny dva kontejnery určené pro sběr kovového a hliníkového odpadu - obalů z našich domácností. Sběr se třídí do dvou kontejnerů pro kov a hliník a je určen pouze pro drobný odpad jako jsou např. nápojové plechovky, plechovky a víčka od potravin, nádoby od kosmetiky a ostatní bežné kovové nebo hliníkové obaly z domácností....viz plakátek zde. 


prasečí morUPOZORNĚNÍ:V souvislosti s výskytem afrického moru prasat v ČR HZS JmK ve spolupráci s Krajskou veterinární správou JMK předává aktuální informace k této nákaze a doporučenému chování při nálezu uhynulého prasete.
Postup při nálezu uhynulého prasete: Při nálezu uhynulého prasete prosím kontaktujte krizovou linku Krajské veterinární správy JMK (nezasílat SMS), která funguje nepřetržitě na telefoním čísle 720 995 213. Postupy pro obyvatelstvo a uživatele honitby při  nálezu uhynulého prasete naleznete na stránkách SVS ČR.

Aktuální informace k africkému moru prasat v ČR naleznete na stránkách SVS ČR 


EkolampInformace :  Ekolamp informuje .....zpravodaj 6/2017 zde. 


AsekolASEKOL. a.s.: Certifikát environmentálního vyúčtování za rok 2016 pro naši obec Lažánky...zde.  


Eko-kom EKO-KOM a.s.: .Osvědčení o úspoře emisí za rok 2016 za Obec Lažánky....najdete zde. 


JMK Newsletter JMK č.3/2017 (červenec 2017)......najdete zde. 


UP Informace - Úřad práce: Informace pro klienty, pobírající dávky hmotné nouze, ke změně zákona o pomoci v hmotné nouzi od 1.2.2017...najdete zde.


práceNabídka práce: Siemens Drásov hledá operátory pro zakázkovou výrobu. Vzdělání ani praxe nejsou nutné. Nástupní mzda od 21 000 do 25 000 Kč, k tomu 10 000 Kč za nástup. Přijďte si nezávazně závod prohlédnout každé úterý v 15,00 hod. Více informací na webových stránkách Siemens Drásov. Letáček zde. (Inzerát ze dne 27.6.2017)


práceNabídka práce: Siemens Drásov hledá dělníky pro zakázkovou výrobu. Vzdělání ani praxe nejsou nutné. Nástupní mzda od 21 000 do 25 000 Kč, k tomu 10 000 Kč za nástup. Drásovský závod také přijme skladníky, svářeče a mistry do výroby. Více informací na webových stránkách Siemens Drásov. (Inzerát ze dne 30.5.2017)

VAS.a.sUpozornění:  Porovnání všech položek výpočtu ceny pro vodné a stočné podle cenových předpisů pro vodné a stočné za kalendářní rok 2016...najdete zde.


BioOd pondělí 3.dubna 2017  byl zahájen svoz Bio odpadu. Svoz bude probíhat  každé pondělí až do 27.listopadu 2017. Upřesňujeme:

722a

do BIO popelnic patří např. listí, tráva, plevel, zbytky rostlin, čisté zeminy z květináčů, dřevní štěpky z větví stromů či keřů, nakrácených větví, spadané ovoce, zelenina, čajové sáčky a kávová sedlina, skořápek od vajec apod. Nepatří sem odpady: mající živočišný původ tj. zbytky jídel, oleje, maso, mrtvá zvířata a dále např. papír, textil, plasty, sklo, kovy. 

EUInformace Projekt na podporu neformálních pečujících - Umím a pečuji - projekt je zaměřen na podporu neformálních pečujících tedy těch, kteří se starají v domácích podmínkách o blízkého s postižením

- informace k projektu a termíny.... zde. -  leták k projektu..... zde. 


KnihovnaInformace on-line katalog knihovny v Lažánkách najdete na webových stránkách Lažánek v pravo v sekci Knihovna a dočasně nyní i zde : ON-LINE katalog...zde.  

Charita Brno textil Informace pro občany: v naší obci za budovou školy byl umístěn velký kontejner na textil od Charity Brno, zde je možné během roku odkládat čistý a zabalený popř. svázaný textil.

IDS JMKPro občany: Zjednodušené jízdní řády k tisku na rok 2016/2017 k tisku.... najdete zde. 


 

VAS.a.sUpozornění: Kalkulaci stočného a vodného pro rok 2017 najdete zde.  

Senior SenPro seniory:společnost Senior Sen s.r.o. se sídlem v Deblíně, která poskytuje registrované sociální služby otevřela podpůrnou službu, a to půjčovnu kompezačních pomůcek.   
Půjčovna pomůcek je určena všem, kteří potřebují nějakou pomůcku využít; rodinným příslušníkům k usnadnění péče o jejich blízké v domácím prostředí, seniorům, osobám se zdravotním postižením, ale i lidem po úrazech...více zde na letáčku. 

Senior SenInformace: Pečovatelská služba Deblín - potřebujete péči pro své blízké...více zde. 


 

historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 Osvědčení o úspoře emisí najdete zde. 


 Cetrifikát o environmentální úspoře najdete zde. 


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky