logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY INFORMACE obecního úřadu Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2020 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (22.01.2020) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU

prodej sadbových bramborSadbové brambory: ZEAS Lažánky a.s. nabízí zajištění sadbových brambor: Colette, Elfe, Belana, Milva, Red fantasy. Zájemci se přihlásí osobně v kanceláři budovy ZEAS v Lažánkách a nebo telefonicky na č. 549 420 023  do 22. ledna 2020. Podrobné informace na letáčku zde.


Orator Od středa do pátku v čase 12,00 - 14,30hod.  Restaurace ORATOR nabízí polední menu v ceně 89 a 99 Kč. Nabídka jídel bude aktualizována na stránkách: www.orator.cz. 


zelenina JuvitaVe čtvrtek 23.ledna  od 9:20 do 9:40 hod. bude Zelenina JUVITA  u prodejny potravin prodávat: brambory z Vysočiny na uskladnění 15,- Kč/kg , cibuli, český česnek 120,- Kč/kg, jablka a hrušky od 19,- Kč/kg, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu, český med a olejové svíčky 10,- Kč/ks. Tel: 777 897 272 . Juvita s.r.o., Boršice u Blatnice 20, 687 63, IČO: 06346529 D-maso BlažoviceVe středu 29. ledna ve 12,45 hod. bude Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice před prodejnou potravin prodávat ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, UZENÁ MASA A SPECIALITY. 

D-MASO, s.r.o.,Náves 73, 664 08 Blažovice, IČ: 29292964, DIČ: CZ29292964, Mobil: 776211464  


MYSLIVECKÝ PLESV pátek 31.ledna od 20,00hod. pořádá Myslivecké sdružení Lažánky MYSLIVECKÝ PLES v místní tělocvičně. K tanci a poslechu hraje Nota Bene z Černé Hory. 


Lyžařský zájezd do Rakouska V sobotu 1. února  pořádá krojovaná chasa Lažánky, z.s. a zve všechny zájemce na jednodenní LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD DO RAKOUSKA ( Hochkar). Podrobnosti k zájezdu na plakátu zde.


DSO Tišnovsko III.reprezentační plesV sobotu 1. února od 20,00hod. pořádá DSO Tišnovsko III.Reprezentační ples v Katově. Hraje kapela Hobby Music. Taneční vystoupení Hr.Ladies a violoncellové duo Duocelli. Vstupné 150,-Kč, předprodej v Předklášteří, ul.Komenského 1109. 


HASIČSKÝ PLESV sobotu 15.února od 20,00hod. pořádá Sbor dobrovolných hasičů Lažánky HASIČSKÝ PLES v místní tělocvičně. K tanci a poslechu hraje kapela pana Kučery. Občerstvení zajištěno v restauraci U Oratorů. 


Ostatky 2020V sobotu 22.února od 20,00hod. pořádá TJ Lažánky tradiční OSTATKY, k tanci a poslechu hraje J.BAND - manželé Jebáčkovi: 

od 13,00hod.  průvod masek po vesnici

od 20,00hod.  ostatková zábava v  místní tělocvičně
E.ON Upozornění E.on: Upozornění vlastníkům či uživatelům nemovitostí (pozemků) na potřebu ořezu, příp. odstranění dřevin najdete zde.   


 

KuřimDopravní omezení v Kuřimi: od pondělí 2. září 2019  budou probíhat úpravy dopravního omezení a zančení provozu v městě Kuřimi. Podrobněji na letáčku zde.  


 

volby do EP Volby do Evropského parlamentu: Výsledky voleb do Evropského parlamentu u nás v obci v Lažánkách najdete........ zde.


obec LažánkyDŮLEŽITÉ UPOZORNŇENÍ: Vážení spoluobčané, 

již jste byli  informováni o záměru společnosti E-ON o kabelizaci části rozvodů NN v naší obci - hlavní průtah obcí od Maršova na Vev. Bítýšku, náves a ulice kolem hasičské zbrojnice a obchodu až po mateřskou školku. K realizaci by mělo dojít v průběhu příštího roku. Od jara až do podzimu letošního roku Vás budou proto kontaktovat pracovníci fy. ELQA, která zpracovává projekt, stavbu bude realizovat a projednávat navrhovaný způsob připojení vašich nemovitostí k novému rozvodu  NN v naší obci.  


Senior Sen DeblínSenior Sen Deblín: Pracovníci v přímé obslužné péči poskytují klientům terénní péči, pomáhají se základní péčí jako ?pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a poskytujeme základní sociální poradenství?. Zájem je především o dovoz obědů, který zatím vysoce převyšuje zájem o ostatní úkony služby. Svým uživatelům v případě zájmu a potřeby za poplatek zapůjčujeme i kompenzační pomůcky:  chodítko, invalidní vozíček, WC křeslo. Oblíbené je využívání nabízených společenských a kulturních akcí pořádaných Chráněným bydlením Deblín jako jsou např. koncerty, opékání špekáčků a různé výlety.

V případě zájmu, neváhejte rosím kontaktovat: Petra Bučková, vedoucí domu a služby, Senior Sen Deblín, Deblín 300, 664 75 Deblín, e-mail: seniorsen.info@seznam.czhttp://www.seniorsen.cz/, Tel.: 739 101 360   


historieHistorické, fotografie dopisnice a pohle

a podklady, mezi ně patří i staré fotografie, dopisnice a pohlednice z naší obce. Například novinkou je archív starých až současných poštovních pohlednic, který najdete k nahlédnutí na našich webových stránkách obce zde.

Současně prosíme občany o staré fotografie a pohlednice k oskenování - na počkání budou obratem vráceny. Jejich kopii založíme do historického materiálu o naší obci. Děkujeme.


 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky