logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny

Potraviny TRIO
Obchod potravin a smíšeného zboží
Lažánky 63 , 664 71 Vev. Bítýška
Halouzka Jiří
e-mail: halouzka@tisnet.cz
tel.: 549 413 836, 549 410 338  
 
Otevírací doba:
Po - Pá: 7,00 - 13,30 hod.
So:       6,30 - 10,00 hod.
Obchod Lažánky tel.: 549 420 028
Fotogalerie obchodu zde.

Prodejna potravin TRIO v Lažánkách

 
V případě zájmu o uvedení vaší podnikatelské činnosti a adresy na našich stránkách Lažánek, odkazujeme vás na kontaktní osobu: Marcela Petrášová, petrasova26@seznam.cz

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (17.07.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2009

100 letý jubileant p. Bohumil Vít: Stoletého výročí se 26.prosince 2009 dožil náš občan, pan Bohumil Vít. Podrobněji k jeho životnímu jubileu najdete v článečku zde. Foto z oslavy 100.letého p. Bohumila Víta najdete zde.  Záznam na Rozhlase Brno v pořadu Blahopřání s písničkou s paní Slabákovou najdete zde.

Diamantová svatba manželů Oratorových: V naší obci 26. prosince oslavili svoji diamantovou svatbu manželé Štěpánka a Jindřich Oratorovi z čísla 20. Před 60 lety, na svatého Štěpána, si před Bohem dali slib manželské lásky. Oba jsou lažáneckými rodáky; společně vychovali 3 děti a dnes mají 7 vnoučat a 3 pravnoučátka. Foto manželů zde.

Zpívání s Betlémským světlem uspořádala s Okrašlovacím spolkem a divadlem Prkno z Vev.Bítýšky  ZŠ Lažánky 19. prosince. Betlémský příběh a koledy navodily vánoční atmosféru a  v závěru se rozdávalo pravé Betlémské světlo.  Fotodokumentace zde.  

Seniorské rozloučení se starým rokem se konalo 19. prosince na hotelu Vyhlídka, kde k poslechu a tanci vyhrávala skupina Kvasarka. Nechyběla večeře, bohatá tombola a vystoupení lažáneckých mažoretek.

Vánoční besídka se konala 18. prosince v ZŠ Lažánky, žáci vystoupili s pásmem koled, básní a originální pohádkou O dvanácti měsíčkách, která sklidila obrovský úspěch. Poté se vyráběly vánoční ozdoby.Fotodokumentace zde. 

Mikulášské vyučování 6. prosince měli žáci v naší ZŠ, a že bylo veselé zachycuje fotodokumentace zde.

Lampionový průvod na sv.Martina tradičně pořádala 11. listopadu ZŠ Lažánky. Vzhledem k nepříznivému počasí byl průvod s lampiony obcí a sv. Martina se děti dočkaly v okně školní budovy. Fotodokumentace zde.

 

Biřmování: v sobotu 17. října přijalo v našem kostele 19 věřících svátost biřmování (15 farníků z Lažánek). Svátost uděloval sám biskup Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle. Biřmovance připravoval náš farář Thlic. M. Hlávka necelé 2 roky. Mše se zúčastnil i děkan tišnovska P.Mgr.J. Buchta a pan farář P.Ol.Chocholáč. Fotodokumentace zde.

Bezdrátový rozhlas: 30. září byl Holasicím zaveden bezdrátový rozhlas.  Fotodokumentace zde.

Naši farníci a papež Benedikt XVI se setkali v neděli 26. září na slavnostní mši v Brně ve Slatině. Zde mši sloužil Svatý Otec Benedikt XVI. za účasti 120 000 věřících. Mezi farníky z Lažánek byla účast i v zastoupení lažanských ministrantů (1 ministranta a 8 ministrantek) , 3 z nich zachytil i fotograf Blesku. Fotodokumentace zde.

Výstavba chodníku a parkoviště u hřiště: akce realizována z PRV z Mikroregionu Bílý potok. Na výstavbě chodníků, parkoviště a opravy komunikace se realizovala fa. Miko Neslovice. Fotodokumentace zde.

Oprava chodníků k obchodu - o prázdninách byly započaty práce na akci POV "Oprava chodníků a komunikace k obchodu". Vyřešila se tak situace na jednom z nejfrekventovanějších úseků v obci z hlediska bezpečnosti. Fotodokumentace zde.

Letní tábor pro děti uspořádal 25.7. - 1.8. 2009 oddíl SPV Lažánky,kterého se zúčastnilo 23 místních dětí. Jako vedoucí, kuchařky a zdravotnice jeli dobrovolníci-vedoucí složek oddílů. Ubytování bylo v nově opraveném areálu Šafránkova mlýnu. Pro děti byla připravena celotáborová hra ´´Z pohádky do pohádky".  Fotodokumentace zde.

Rekonstrukce dětského hřiště proběhla v době letních prázdnin, při níž byly odstraněny 15 let staré hrací prvky. Sestavy nových prvků dodala fa. Antoš s.r.o. Turnov, na zemních pracích se podílela fa. J.Mašek. Prvky jsou certifikovány a jsou z agátového dřeva. Akce byla realizována z MMR.Fotodokumentaci zde.  

Hasičské odpoledne pořádal místní sbor hasičů 27.června v Chrástkách ve spolupráci s OÚ. Ke spolupořádání se přidali i hasiči ze Svatoslavi a to s nejmladší jednotkou. Na děti zde čekaly soutěže a disciplíny a ukázky zásahu jednotky a poté opékání špekáčků. Fotodokumentace zde

Dětský sportovní den uspořádal pro děti a rodiče 13. června 2009 na hřišti v Chrástkách oddíl SPV Lažánky. Tradičně zde na děti čekaly sportovní disciplíny, občerstvení a v závěru vyhodnocení těch nejlepších.  Fotodokumentace zde.

Krojované hody uspořádala ve dnech 6.-7.června 2009 krojovaná chasa s OÚ. Do krojů se vydalo přes 90 krojovaných od nejmenších až po "nejstarší" a hrála Podhorácká kapela. Nejmenší tančili tanečky na lidové písně, odrostlá mládež Moravskou besedu a ti "nejstarší" Jundrovské tance. Krojovaní se zúčastnili hodové mše v kostele. Fotodokumentace zde.

Počáteční rekonstrukce dětského hřiště proběhla 25. a 26.května, v koutku pro nejmenší bylo obloženo pískoviště, pod lípami zabudovány dvě lavičky a obložené betonové půlkruhové "sezení", v prostoru pískoviště byl umístěn "stůl-lavice" na třech nohách - vše z agátového dřeva.  Fotodokumentace zde.

Vítání nových občánků se konalo 10. května na OÚ. V pořadu vystoupili žáci naší ZŠ pod vedením p.učitelky J.Ševčíkové a el.kláves p.S. Jebáčkové. Přivítáno bylo 7 občánků narozených v r. 2008: Anička a Šimon Honců, Adam a Michal Karáskovi, Terezka Strieglerová, Lucie Balážová a Michael Eremiáš. Fotodokumentace zde.

 

Seniorský zájezd do Králík uspořádal svaz Důchodců 2. května. Navštívili i poutní místo Hory matky Boží,...dále opevnění z 2. světové války "Hůrky" a navštívili města Lytomyšl a Poličku.Fotodokumentace zde.

 

Pálení čarodějnice  pořádalo 30. dubna na Horce Sdružení myslivců. Vládla zde veselá nálada a bylo skvěle zajištěné občerstvení. Fotodokumentace zde.

Tělovýchovnou akademii uspořádal oddíl SPV Lažánky 26. dubna a vystoupilo zde 12 složek - oddílů: od těch nejmenších dětí - oddíl rodiče a děti až po ty největší oddíl tenisu a kopané a oddíl nejstarších mažoretek. Fotodokumentace zde.  

Mamkování - v restauraci u Oratorů pořádalo  16.dubna Mateř.centrum Oříšek a Tvořivá dílna Lažánky-P.Oratorová. Program:TANEČKY PRO DĚTI a PŘEKVAPENÍ DO BŘÍŠKA, přednáška O LESNÍCH ŠKOLkách.Fotodokumentace zde. 

 

Velikonoční svátky a malé ohlédnutí za velikonočními obřady v našem kostele.Fotodokumentace zde.

 

Jarní posezení v ZŠ se konalo 3.dubna s velmi pěkně připraveným programem písní a básniček. Poté následovala již tradiční dílnička. Fotodokumentace zde.

 

Posezení k MDŽ uspořádal 13. března u Oratorů místní Svaz důchodců. K příjemnému posezení, malému občerstvení vyhrával p.Zavřel z Maršova a  žáci z naší ZŠ zahráli muzikální pohádku o Budulínkovi. Fotodokumentace zde. 

Dětský maškarní karneval pořádal oddíl SPV Lažánky 22. února v tělocvičně. Byly zde soutěže, veselá hudba, balíčky a bohatá tombola. Fotodokumentace zde.

Ostatky pořádal 21.února oddíl SPV Lažánky. Veselá nálada vládla na večerní zábavě, kde posledními roky dostává hlavní slovo v programu "skupina lažáneckých", která letos ostatkovou zábavu zpestřila černoškým tancem. Fotodokumentace zde.

Beseda s rodákem:  4. února se zástupci obce zúčastnili malé besedy s p. Josefem Zavřelem v Deblíně, který zde žije již 35 let. Do roku 1974 žil v Lažánkách v domečku pod Orátorovou hospodou č.p. 27 a na Lažánky si zavzpomínal velmi rád. Věnoval nám mnoho fotografií ze 70.let , které v naší obci vyfotografoval. Výběr najdete ve  fotodokumentaci zde.  Ostatní fotografie byly použity v “historické dokumentace prací“ .

Plesová sezona  Mezi tradičními plesy jako je společenský, myslivecký a hasičský byl uspořádán nový 1. sportovní ples, který nepostrádal na kvalitě, zábavě a spokojenosti plesajících. Fotodokumentace zde.

 

Beseda s nevidomou: pro žáky uspořádala ZŠ Lažánky 23. ledna. Besedu vedla s asistentkou nevidomá sl.Alenka, která dětem přiblížila svět lidí žijících kolem nás, kteří jsou součástí našeho života. V poslední části besedy proběhla pod vedením této slečny Alenky keramická dílna.Fotodokumentace zde.

Tříkrálová sbírka z 11. ledna, přinesla do kasiček malých koledníků  celkem 24 300,- Kč,kterou v obci organizovala farnost Lažánky a celý výtěžek byl odeslán na CHARITU. Fotodokumentace zde. 

Zpravodaje a informační letáky za rok 2009 vydané Obcí Lažánky našim občanům najdete zde.      

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky