logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (21.06.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2020

Zpravodaj za uplynulý rok 2020slovo starosty a co vše se vaší obci událo, najdete zde.   

Kulturní kalendář za rok 2020 najdete zde. 

V říjnu: Výsadba třešňové aleje: byla vysázena za využití dotačního titulu Nadace partnerství a finanční podpory. Vysázeno zde bylo 50 třešní podél kominikace od lípy na rozcestí u kamenolomu směrem k fotbalovému hřišti. Zasazení pěkných vzrostlých stromků zkomplikovala omezení spojená s epidemií Covid -19 a muselo se opustit od komunitního sázení. 

5. října 2020 - 11. dubna 2021: Vyhlášení již druhého nouzového stavu z důvodu epidemiologické situace COVID - 19 v ČR.

2.-3. října: Volby do zstupitelstva JMK: Tyto volby byly ovlivněny pandemií Covid - 19.  Jak se volilo v tomto covidovém období je v letáku zde.  Výsledky voleb za naši obec Lažánky a Holasice najdete na odkaze zde.  

20 srpna: Zájezd na zámek do Vranova nad Dyjí spojenou s projížďkou po Vranovské přehradě pořádal místní svaz seniorů v Lažánkách. Více ve fotogaleriii zde. 

30.srpna: Rozloučení s létem pořádal místní svaz seniorů v Lažánkách u myslivecké chaty na Horce. Posezení se odehrávalo ve veselém sportovním duchu a to s tradiční disciplínou - hodem válečkem na panáka. Více ve fotogalerii zde.  

4. - 11. července Letní tábor ve Skryjích pořádala TJ Lažánky a letošní téma bylo "Rok na vsi", kdy si děti užily lyžování, stavění sněhuláků, pletení pomlázek, koupání, stáčení vína, pouštění draků a celý týden byl završen Vánocemi a Silvestrovským ohňostrojem. Více ve fotogalerii zde. 

12. března - 17. května: Vyhlášení nouzového stavu z důvodu epidemiologické situace COVID - 19 v ČR. Nouzový stav je státní krizové opatření vyhlašované v případě závažných živelních, ekologických nebo průmyslových katastrof, nehod nebo jiného nebezpečí, které ve značném rozsahu ohrožují životy, zdraví nebo majetek anebo vnitřní pořádek a bezpečnost.  Poprvé platil na celém území republiky. 

 

23. února: Dětský maškarní karneval pořádala Krojovaná chasa z.s. Lažánky v místní tělocvičně. Na děti zde čekaly soutěže a bohatá tombola. Více v pěkné fotogalerii zde. 

22. února: Ostatky v naší obci byly tradičně zahájeny odpoledním průvodem a zvaním masek po vesnici. Zakončeny byly večerní ostatkovou zábavou v místní tělocvičně. K tanci a poslechu vyhrávala skupina J.Band - rodina Jebáčkova. Ve večerním programu se uskutečnila dvě ostatková vystoupení a  půlnoční pochovávání basy bylo též zpestřeno kratičkým vystoupením. Více ve fotogalerii zde. 

15. února: Hasičský ples pořádal místní hasičský sbor Lažánky v místní tělocvičně. K tanci a poslechu vahrávala hudba Hobby music - pan Kučera. Více ve fotogalerii zde.  

1. února: Lyžařský zájezd do Rakouska pořádala Krojovaná chasa Lažánky z.s. a tentokrát se zájezd konal do lyžařského centra Hochkar. A protože přálo krásné počasí, zájezd se velmi pěkně vydařil. Více ve fotogalerii zde. 

10. ledna: Sportovní ples pořádala TJ Lažánky v místní tělocvičně. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Nota Bene z Černé Hory. Předtančení patřilo našim lažáneckým mažoretkám. Občerstvení pro plesající zajišťovala restaurace Orator. Více v malé fotogalerii zde. 

5.-6. ledna: Tříkrálovou sbírku v naší obci zajišťovala obec Lažánky za pomoci občanů a dětí z Holasic a z Lažánek, kterým patří veliké poděkování. Tříkrálová sbírka se uskutečnila 4.ledna v osadě Holasice a 5. ledna po obci v Lažánkách. Do kasiček se vybralo celkem 40 707,- Kč ( 5 400,- Kč v Holasicích a 35 307,-Kč v Lažánkách). Celý výtěžek sbírky putuje na Oblastní charitu Tišnov. Všem za finanční příspěvky do kasiček Tříkrálové sbírky děkujeme. Více ve fotogalerii zde. 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky