logo top Domů  |  Bez grafiky  |  Vytisknout  |  Mapa stránek  |  Kontakt  |  Redakce
panorama
Mapa Lažánek Kde jsme Obecní úřad Pošta Lažánky ZŠ a MŠ Farnost Lažánky Knihovna Tělocvična - TJ Lažánky Zdravotní zařízení Hřbitov Obchod - potraviny Podnikatelé a služby Restaurace Spolky Ubytování
O obci LAŽÁNKY OBECNÍ ÚŘAD Památky Sdružení a spolky Fotogalerie Kalendář akcí 2024 Tipy kam na výlet Důležité odkazy Počasí
Aktuality

HLÁŠENÍ místního ROZHLASU (17.07.2024) ...

Do HISTORIE bylo doplněno nebo upraveno: (11.10.2019) ...

Archiv zajimavostí najdete v sekci O obci Lažánky v rubrice Naše součastnost 2000 - 2012, kde Vám přiblížíme jak kulturní, sportovní, ale i společnské události během uplynulých 12 let, včetně (09.08.2012) ...

Navštivte naši bohatou FOTOGALERII V naší fotogalerii, která je na našich stránkách, najdete téměř 7 tisíc fotografií a (17.01.2011) ...

2023 / 1. pololetí

Dětský den s hasiči byl pořádán 24. června místním hasičským sborem na fotbalovém hřišti v Chrástkách. Více ve fotogalerii zde.

Zájezd do jeskyně Blanických rytířů a arboreta Borotín pořádal 20. června místní svaz seniorů. Fotogalerie zde.

Krojované hody pořádala 3. a 4. června Krojovaná chasa Lažánky a k poslechu a tanci vyhrávala dechová hudba Šardičanka. Fotogalerie zde.  

Vítání nových občánků se konalo 14. května tradičně na svátek MATEK, kdy slavnostně bylo do života naší obce přivítáno 6 dětí narozených v roce 2022 (2 deti byly omluveny). V kratičkém programu vystoupily děti z naší mateřské školky a dále hudbu na klávesy zajišťovala paní S. Jebáčková. Fotogalerie zde. 

Zájezd na zámek Konopiště pořádal 11. května místní svaz seniorů a to nejen pro své členy, ale i ostatní občany. Fotogalerie zde. 

Pálení čarodějnice pořádala 30.dubna Myslivecká společnost Lažánky na Horce. Fotogalerie zde. 

Budování nového betonového plotu za tělocvičnou bylo zahájeno 25. dubna. Došlo k vybourání starých betonových kůlů a odstranění betonových desek plotu, který se na mnoha místech již drolil a rozpadal. Stavba byla ukončena do konce května. Fotogalerie zde.

Tělovýchovnou akademii pořádala 23.dubna TJ Lažánky v místní tělocvičně. v Programu vystoupily tyto dodíly: Mažoretky přípravka, kadetky, juniorky, seniorky a mažoretky duo, dále předškolní děti, mladší žákyně, žáci a starší žákyně. Fotogalerie zde. 

Putování pohádkovým lesem za velikonočním zajíčkem pořádala 9. dubna TJ Lažánky u myslivecké chaty na Horce. Navzdory předpovědi vládlo v době konání akce velmi pěkné počasí. Fotogalerie zde. 

Jarní posezení a výroční členskou schůzi pořádal 23. března místní svaz seniorů pro své členy v restauraci U Oratorů. Nechyběla hudba v podání bítýšských Vodáků, tombola a občerstvení.  Fotografie zde. 

Dětský maškaarní karneval pořádala 19. února Krojovaná chasa Lažánky z.s. v místní tělocvičně. Karneval se těšil veliké účasti dětí. Nechyběla zábava, soutěže, občerstvení a veliká radost všech dětských masek. Fotogalerie zde. 

Ostatky pořádala 18. února v naší obci TJ Lažánky. V průvodu masek po vesnici vládla velmi veselá nálada, a to i na večerní ostatkové zábavě, kterou zpestřilo pochovávání basy. Letos bylo pohřbívání basy spojeno s volbou Miss Lažánky 2023. K poslechu a tanci vyhrávala skupina J.BAND - Jebáčkovi. Fotogalerie zde.  

Volby prezidenta 2023 se konaly 1.kolo 13.-14.ledna a druhé kolo 27.-28.ledna 2023 a výsledky za obec Lažánky: 2. výsledné kolo voleb....zde.   1. kolo voleb....zde. 

Tříkrálová sbírka 2023 se u nás konala ve dnech 7.- 8. ledna a koledníci do pokladniček vybrali : v Holasicích 4 350,. Kč a v Lažánkách 36 780,- Kč. Celková částka  41 130,-Kč bude předána na Oblastní charitu Tišnov.  Všem velice děkujeme. Fotogalerie zde.. 

Petr Chmelař (c) 2007 Obec Lažánky